Drużyna Grzegorza Krychowiaka zmiażdżona. Siedem bramek i klęska w meczu o tytuł

Lokomotiw Moskwa Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa przegrał w niedzielę w Petersburgu 1:6 (0:3) starcie o mistrzostwo Rosji z miejscowym Zenitem. Kolejarze mogli wrócić do walki o pierwsze miejsce w Premier Lidze, tymczasem zostali zmiażdżeni i będą walczyć o pozycję drugą i awans do Ligi Mistrzów.
Lokomotiw Moskwa został rozbity w meczu o mistrzostwo Rosji przez Zenit Petersburg Fot. Lokomotiw Moskwa
Kapitalna passa Lokomotiwu Moskwa w 2021 roku - zespół Kolejarzy wygrał wszystkie mecze o stawkę - została brutalnie przerwana przez Zenit Petersburg. Mistrzowie Rosji mogli sobie w niedzielę zapewnić siódmy tytuł, ale musieli ograć rewelacyjnie spisującego się wicelidera rozgrywek.

Zespół Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa zwycięstwem mógł przedłużyć nadzieję na triumf w rozgrywkach, ale został sprowadzony na ziemię przez wielkich rywali w sposób niebywały. Już do przerwy Zenit prowadził 3:0, a gole strzelali Artem Dziuba i dwa Irańczyk Serdar Azmoun.

Obaj dorzucili po trafieniu po przerwie, a wynik w 67. minucie ustalił Malcom. Dla gości honorową bramkę zdobył Francois Kamano, a poprzeczkę przy stanie 0:0, jeszcze na początku spotkania obił Maksym Muchin. Zenit mógł wygrać wyżej, ale Guilherme ocalił drużynę przed jeszcze większą kompromitacją.

Grzegorz Krychowiak rozegrał cały mecz w Petersburgu, miał jedną okazję bramkową i dostał żółtą kartkę. Polaka czeka pauza w kolejnym meczu Kolejarzy. Maciej Rybus również zaliczył 90 minut i miał swój udział w niedzielnej klęsce. Zespół Polaków czeka teraz walka o tytuł wicemistrzów Rosji i awans do Ligi Mistrzów. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, oba mecze Lokomotiw zagra na swoim stadionie.