Dostęp do lekarzy specjalistów. Co możesz zrobić, aby go sobie ułatwić w razie wypadku?

Artykuł sponsorowany
Wszyscy wiemy, że z dostępem do lekarzy specjalistów w Polsce nie jest różowo i nigdy nie było. Obecny kryzys jeszcze tylko pogłębił ten problem. O ile niektórzy pacjenci mogą uzbroić się w cierpliwość, bo z ich zdrowiem nie dzieje się nic bardzo niepokojącego, o tyle zdarzają się sytuacje, które wymagają naprawdę pilnej konsultacji. Dotyczy to szczególnie osób, którym przytrafił się nieszczęśliwy wypadek.
Dostęp do lekarzy specjalistów to w Polsce niemały problem. Coraz więcej Polaków sięga po ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) z dokupionymi pakietami zdrowotnymi, aby hasło "wracaj do zdrowia" nie było tylko pustym sloganem dragoscondrea / 123rf.com
Powypadkowa pomoc medyczna udzielona w szpitalu to oczywiście fundament ochrony zdrowia i życia w takich przypadkach, jednak leczenie nie kończy się na samej hospitalizacji. Po wypisaniu ze szpitala pacjenci muszą często zmagać się z konsekwencjami zdrowotnymi wypadku. Potrzebują kontrolnej diagnostyki i dodatkowych badań, niekiedy wymagają rehabilitacji i czeka ich ubieganie się o rentę.

Aby monitorować swoje zdrowie, zadbać o odzyskanie dawnej sprawności i zgromadzić dokumentację medyczną potrzebną do otrzymania różnych świadczeń, muszą skorzystać z konsultacji lekarzy różnych specjalności. Najczęściej są to chirurdzy, neurolodzy, kardiolodzy, ortopedzi, okuliści, rehabilitanci, a także psychiatrzy, bo przecież wypadek może odbić się również na zdrowiu psychicznym poszkodowanej osoby.


Kilkumiesięczne oczekiwanie na spotkanie z lekarzem specjalistą to nie tylko ryzyko dla zdrowia, ale także źródło dodatkowych stresów. Oczywiście można skorzystać z prywatnej opieki medycznej, przy czym trzeba liczyć się z kosztami i nie zawsze też łatwo samemu znaleźć placówkę, która zaproponuje w miarę dogodny termin wizyty. Co można zrobić, aby przygotować się na tego rodzaju niepomyślne scenariusze?

Coraz więcej Polaków sięga po ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) z dokupionymi pakietami zdrowotnymi, aby hasło "wracaj do zdrowia" nie było tylko pustym sloganem. Dzięki tym polisom ubezpieczeni mają zagwarantowany szereg świadczeń zdrowotnych najbardziej potrzebnych po nieszczęśliwym wypadku skutkującym trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

W ramach takiego ubezpieczenia pacjenci mogą głównie liczyć na konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów, a także dostęp do rehabilitacji ambulatoryjnej (fizykoterapii, kinezyterapii), określonych badań (biochemicznych, hematologicznych) i zabiegów ambulatoryjnych (pielęgniarskich, chirurgicznych, ortopedycznych) oraz diagnostyki obrazowej (RTG, USG, CT i MRI).

Każda kategoria świadczeń zdrowotnych, które przysługują ubezpieczonej osobie, ma oczywiście swoje określone ramy. Dlatego przed podpisywaniem umowy ubezpieczenia NNW z pakietem dostępu do pomocy specjalistycznej należy dokładnie sprawdzić, jakie konkretnie konsultacje lekarskie, badania i zabiegi ambulatoryjne, metody rehabilitacji oraz zakres diagnostyki będą na wyciągnięcie ręki.

Artykuł sponsorowany