Błyskawiczny triumf Igi Świątek. Rywalka miała dość i oddała mecz Polce

Iga Świątek w meczu I rundy turnieju WTA w Rzymie pokonała Amerykankę Alison Riske. Polka prowadziła w pierwszym secie 5:4, ale wówczas rywalka doznała kontuzji i skreczowała. W drugiej rundzie nasza 19-latka może zmierzyć się z Czeszką Karoliną Muchovą lub Amerykanką Madison Keys.
Iga Świątek szybko rozprawiła się z rywalką w Rzymie i zagra w drugiej rundzie Fot. Twitter / Iga Świątek
Iga Świątek imprezą w Rzymie - Internazionali BNL d'Italia - na słynnym Foro Italico, kończy przygotowania do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Polka w pierwszej rundzie imprezy trafiła na Alison Riske, czyli Amerykankę którą efektownie ograła nie tak dawno w Madrycie (6;1, 6:1). Plan był prosty, wygrać mecz i w spokoju przygotowywać się na kolejną rywalkę.

Alison Riske tym razem stawiła zacięty opór naszej mistrzyni, rozpoczęła mecz kapitalnie i prowadziła już 4:1. Iga Świątek długo nie mogła złapać swojego rytmu gry, popełniała sporo błędów i dopiero od szóstego gema zaczęła grać swój tenis. Krok po kroku odrabiała straty, aż po chwili wyszła na prowadzenie 5:4. Gem numer dziesięć był bardzo zacięty, ale został przerwany.

Przy stanie 40:40 Amerykanka skręciła kostkę i poprosiła o przerwę medyczną. Niestety zabiegi fizjoterapeutów na niewiele się zdały, Alison Riske zrezygnowała z dalszej gry i podziękowała Idze Świątek za walkę. Krecz dobrze grającej rywalki pozwolił Świątek awansować, choć nie udało się jej rozegrać pełnego spotkania. Na to musi poczekać do drugiej rundy.

A w niej zmierzy się z lepszą w pojedynku Karolina Muchova (Czechy) - Madison Keys (USA). 20-letnia Czeszka to jedno z objawień sezonu 2021, z kolei Amerykanka to finalistka US Open i weteranka światowych kortów. Jeśli Iga Świątek upora się z jedną z nich, w 1/8 finału może trafić na Sofię Kenin, a w ćwierćfinale m.in. na Jelinę Switolinę czy Garbine Muguruzę.