Popis Borussii Dortmund w finale Pucharu Niemiec. Łukasz Piszczek z kolejnym trofeum

Borussia Dortmund, dzięki kapitalnej grze tercetu: Erling Haaland - Marco Reus - Jadon Sancho - pokonała w finale Pucharu Niemiec RB Lipsk 4:1 (3:0) i wzięła pierwsze trofeum od 2019 roku. Cały mecz zagrał w ekipie BVB Łukasz Piszczek, który znów jest w znakomitej formie. Po meczu cała drużyna dziękowała Polakowi za lata gry i sukcesów w Dortmundzie.
Łukasz Piszczek i jego koledzy efektownie wygrali finał Pucharu Niemiec 2021 Fot. BVB
Borussia Dortmund i RB Lipsk przedarły się w sezonie 2020/2021 do finału Pucharu Niemiec, by w czwartek na berlińskim Olympia Stadion zagrać o jedyne dla obu ekip trofeum w rozgrywkach. Byki długo ścigały Bayern Monachium w Bundeslidze, ale w końcu nie dały mu rady. BVB po wiosennym kryzysie wygrywa mecz za meczem i odrabia straty.

Pojedynek zaczął się kapitalnie dla Borussii, w której składzie od początku spotkania grał na boku defensywy Łukasz Piszczek. Marco Reus w 5. minucie pozbawił piłki Kevina Kampla, byłego gracza BVB, podał do Erlinga Haalanda, a ten odnalazł przed bramką Jadona Sancho. Anglik precyzyjnie uderzył przy słupku i jego zespół prowadził 1:0.

Piłkarzom Lipska mógł się przypomnieć ligowy mecz sprzed pięciu dni, gdy Sancho i Reus poprowadzili Dortmund do triumfu w bezpośrednim pojedynku 3:2. A że Julian Nagelsmann chciał się pożegnać z drużyną zdobywając pierwsze trofeum w historii klubu, jego zespół ruszył do ataku. I został skarcony przez przeciwników nim minęło pół godziny gry.

Po raz kolejny piłkę w środku pola przejął Marco Reus, uruchomił podaniem Erlinga Haalanda, a wracający po kontuzji snajper wpadł w pole karne, ograł z łatwością Dayota Upamecano i sprytnym strzałem podwyższył na 2:0. Ten sam tercet wypracował trzeciego gola, w końcówce pierwszej połowy. Haaland był faulowany, ale dograł do Reusa, który zabawił się po bramką z rywalami i dograł do Sancho, zdobywcy bramki na 3:0.

Piłkarze Juliana Nagelsmanna mieli 45 minut, by doprowadzić do sensacji i odwrócić losy spotkania. Blisko był zaraz na początku drugiej połowy, Christopher Nkunku trafił jednak w poprzeczkę bramki rywali. Ofensywnie i ambitnie grali piłkarze z Lipska, ale potrafili odpowiedzieć BVB tylko jedną bramką, w 71. Dani Olmo mocnym strzałem zmniejszył straty.

Dortmund zabrał się do walki w końcówce spotkania, Jadon Sancho był sam przed Peterem Gulacsim w 83. minucie, ale zamiast strzelać do siatki Byków, szukał podaniem Marco Reusa, bohatera meczu. Ale nie znalazł. Za to Erling Haaland kilka minut później trafił do siatki rywali przewracając się na mokrej murawie i ustalił wynik meczu na 4:1.

Borussia Dortmund wywalczyła w tym sezonie trofeum, pierwsze od 2019 roku i triumfu w Superpucharze Niemiec. BVB zdobyła Deutscher Pokal po raz piąty w historii. Lipskie Byki nie wygrały jeszcze żadnego trofeum w historii klubu, na kolejną okazję muszą czekać do sezonu 2021/2022.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 1:4 (0:3)
Bramki: Dani Olmo (71) - Jadon Sancho (5, 45), Erling Haaland (28, 87)
Sędziował: Felix Brych