Grali rywale Polaków w Euro 2020. Stracili piłkarza i nie zachwycili tuż przed turniejem

Reprezentacja Słowacji tylko zremisowała 1:1 (1:1) z Bułgarią w swoim pierwszym sparingu przed Euro 2020. Nasz pierwszy rywal w fazie grupowej mistrzostw Europy zagrał rezerwowym składem, a trener Stefan Tarković dokonał aż sześciu zmian po przerwie. Poważniej wyglądającej kontuzji doznał David Strelec.
Słowacy tylko zremisowali z Bułgarami sparing przed Euro 2020 Fot. SFZ
Słowacy pracują przed Euro 2020 na zgrupowaniu w Austrii i we wtorek zagrali w Ried swój pierwszy mecz kontrolny z Bułgarią. Pojedynek nie ułożył się po myśli trenera Stefana Tarkovicia, bo już w 8. minucie Atanas Iliew trafił do bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Nasi południowi sąsiedzi wyrównali w 27. minucie za sprawą Laszlo Benesa.

Po zmianie stron selekcjoner Słowaków dokonał aż sześciu zmian, skład nie był optymalny i szansę dostało kilku graczy rezerwowych, m.in. znani z PKO Ekstraklasy Lukas Satka, Lukas Haraslin czy wspomniany Dusan Kuciak. Pojedynek zakończył się remisem 1:1, a kontuzji doznał David Strelec, który zapewne nie zagra na Euro 2020.

Słowacy będą pierwszym rywalem naszej drużyny podczas Euro 2020. Starcie obu ekip odbędzie się 14 czerwca o godzinie 20:45 w Sankt Petersburgu. Będzie miało dla Polaków i Słowaków wielkie znaczenie, bo porażka może oznaczać brak szansy na awans z grupy.

Polacy również sparują 1 czerwca, naszym rywalem we Wrocławiu będzie reprezentacja Rosji. Pierwszy gwizdek w starciu ze Sborną o godzinie 20:45.

Słowacja - Bułgaria 1:1 (1:1)
Bramki: Laszlo Benes (27) - Atanas Iliew (9)
Sędziował: Walter Altmann (Austria)