Kapitalna akcja Biało-Czerwonych i debiutancka bramka Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok już w 4. minucie meczu wykorzystał kapitalne podanie Przemysława Frankowskiego i strzelił gola Rosjanom we Wrocławiu. Polacy zremisowali pierwszy test przed Euro 2020 1:1 (1:1), a snajper Piasta Gliwice zdobył swojego debiutanckiego gola w kadrze.
Jakub Świerczok we wtorek strzelił swojego debiutanckiego gola w polskiej kadrze Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Jakub Świerczok dzięki Paulo Sousie wrócił do reprezentacji Polski po trzech latach przerwy i we wtorek strzelił swojego pierwszego gola dla Biało-Czerwonych. Snajper Piasta Gliwice po udanym sezonie w klubie został powołany do 26-osobowej kadry na Euro 2020 i odwdzięczył się Portugalczykowi za zaufanie w swoim czwartym meczu w drużynie narodowej.

Na listę strzelców wpisał się już w 4. minucie gry. Tymoteusz Puchacz przejął piłkę przed polem karnym Rosjan, wycofał do Mateusza Klicha, a ten wrzucił kapitalnie do Przemysława Frankowskiego. Rywale się zagapili, a Frankowski znalazł podaniem Świerczoka, który wpakował piłkę do bramki Sbornej. Tak padł ten gol:

Polacy z Rosją zremisowali 1:1, a Jakub Świerczok mógł nawet strzelić drugiego gola, jednak w 29. minucie spotkania trafił tylko w poprzeczkę. Biało-Czerwoni z Wrocławia wracają do Opalenicy, gdzie będą trenować kolejny tydzień. 8 czerwca zmierzą się w Poznaniu z Islandią, a później przeniosą się już do Sopotu, czyli bazy na Euro 2020.