Portugalia zmierzy się z Niemcami w finale Euro U21. Zażarta walka w półfinałach

Portugalia pokonała w Mariborze Hiszpanię 1:0 (0:0), a Niemcy w Székesfehérvár Holandię 2:1 (2:0) w półfinałach młodzieżowego Euro U21. W finale dojdzie zatem do starcia Portugalii z Niemcami, a ten odbędzie się na Stadionie Stozice w Ljubljanie.
Niemcy ograli Holandię w półfinale Euro U21 i o złoto zagrają z Portugalią Fot. UEFA
W pierwszym czwartkowym półfinale Euro U21 Hiszpania mierzyła się z Portugalią. Obie ekipy w składach z piłkarzami znanymi z LaLiga, obie bardzo mocne technicznie, obie z apetytem na finał ME. Wygrać i awansować mogła tylko jedna, udało się Seleccao, którzy w 80. minucie skorzystali z bramki samobójczej Jorge'a Cuenki po zagraniu Fabio Vieiry.

W finale Portugalia zmierzy się z Niemcami, którzy już od 29. sekundy meczu prowadzili z Holandią. Bramkę strzelił 18-letni Florian Wirtz. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 siedem minut później i mecz w swoich rękach mieli piłkarze Stefana Kuntza.

Oranje odpowiedzieli bramką Perra Schuursa, a drugiego trafienia nie uznał im sędzia, Myron Boadu był na pozycji spalonej. Niemcy ostrzeliwali poprzeczkę bramki rywali, nie potrafili trafić po raz trzeci, ale mają zasłużony awans do niedzielnego finału.

O złoty medal młodzieżowego Euro Portugalia zagra z Niemcami w niedzielę 6 czerwca w Lublanie. Arena Stozice będzie świadkiem starcia dwóch potęg, Niemcy zagrają w finale po raz trzeci z rzędu, Portugalia pierwszy raz od 2015 roku. Seleccao wyrzucili za burtę broniących złota Hiszpanów, będą więc chcieli pójść ich śladem.