Znakomity początek i czarna dziura. Magda Linette odpadła z Rolanda Garrosa

Magda Linette wygrała z Ons Jabeur pierwszego seta meczu III rundy Rolanda Garrosa 6:3, by w sposób niezrozumiały wpaść w czarną dziurę, oddać rywalce jedenaście kolejnych gemów i przegrać cały pojedynek 6:3, 0:6, 1:6. Tunezyjka gra dalej w Paryżu, a poznanianka żegna się w bolesny sposób z imprezą, w której wyrzuciła za burtę światowy numer jeden.
Magda Linette odpadła z Rolanda Garrosa w III rundzie Fot. Roland Garros
Magda Linette w Paryżu znakomicie poradziła sobie w kwalifikacjach, wygrała pewnie mecz I rundy, a w II ograła samą Ashleigh Barty, liderkę rankingu WTA, która po ciężkiej przeprawie w pierwszym secie oddała mecz Polce, zgłaszając uraz i kreczując. Ons Jabeur wydawała się w zasięgu możliwości poznanianki, ale pod warunkiem zaprezentowania dobrej i równej gry.

Początek jak z marzeń, triumf był blisko

W pierwszej partii wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Polka grała równo i nie popełniała zbyt wielu błędów, znakomicie kontrowała i wynik układał się po jej myśli. Wygrała seta 6:3, wychodząc na prowadzenie w meczu i robiąc wielki krok w stronę IV rundy, do której jeszcze nigdy na kortach Rolanda Garrosa nie udało się jej awansować.

Niespodziewana zapaść i koniec marzeń

Niestety w partii drugiej pojawiła się niesłychana zapaść i od momentu, gdy Tunezyjka wygrała podanie Polki (0:2), zaczęła się lawina błędów. Tak pokaźna, że Magda Linette przegrała jedenaście (!) kolejnych gemów pod rząd. Jedenaście, czyli w meczu był remis. W secie trzecim Ons Jabeur prowadziła już 5:0. Poznanianka nie miała szans, przegrała starcie i znalazła się za burtą.

Wielka szansa na życiowy sukces umknęła Magdzie Linette, która na pewno miała apetyt na szóste zwycięstwo (licząc kwalifikacje) w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Niestety nie udało się jej przebrnąć III rundy, ale chwilami na kortach w Paryżu grała znakomicie i wciąż może poprawić swoje osiągnięcia. Sezon jest w pełni, czekamy na kolejne sukcesy poznanianki. A Ons Jabeur zmierzy się teraz z Cori Gauff (USA).