Nowa kampania Niemieckiej Centrali Turystyki promująca turystykę inspiruje zwyczajami i tradycją

Artykuł PR-owy Niemieckiej Centrali Turystyki
Kampania German.Local.Culture. przygotowana przez Niemiecką Centralę Turystyki inspiruje zainteresowanych turystyką miejską i kulturoznawczą poprzez 4 segmenty tematyczne.
Bingen, Dolina Loreley Mahlow Media, Winningen
Pomimo znaczącego regresu spowodowanego pandemią wywołaną przez koronawirusa kierunki miejskie utrzymały w 2020 roku pozycję zdecydowanego lidera w sektorze przyjazdów z Europy do Niemiec z wynikiem 5,2 mln podróży, za nimi uplasowały się wycieczki objazdowe z wynikiem 1,6 mln podróży.

Pod względem intencji wyjazdowych na rok 2021 miasta są również najsilniejszym magnesem przyciągającym turystów, co potwierdzają najnowsze analizy World Travel Monitor wykonane przez IPK International na zlecenie Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). Jednocześnie wzrasta zainteresowanie zrównoważonymi formami wypoczynku: 80 procent ankietowanych przez IPK uważa za prawdopodobne, iż koronawirus przyczyni się do bardziej zrównoważonego rozwoju turystyki.


DZT wychodzi naprzeciw tym potrzebom inspirującą kampanią multimedialną German.Local.Culture., która ma wyeksponować intrygujący obraz niemieckich miast z ich zwyczajami, rzemiosłem i manufakturami, kulinariami, kulturą i architekturą, włączając tereny krajobrazowe i przyrodnicze zlokalizowane na peryferiach ośrodków miejskich. Kampania kieruje uwagę odbiorców na zróżnicowane możliwości odkrywania Niemiec – w dobie nadal obowiązujących obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także w okresie po zniesieniu ograniczeń. Jednocześnie kampania wzmacnia wizerunek Niemiec w średniej i długiej perspektywie czasowej jako kraju turystycznego o bogatym zasobie ofert i tradycji.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Synergia autentycznych przeżyć oferowanych przez kierunki miejskie, osadzenia miast w regionach i różnorodności proponowanych form wypoczynku w ich okolicach stwarza szansę na pozytywny, pomimo panującej pandemii, rozwój niemieckiej turystyki. Według badań Europejskiej Komisji Turystyki (ETC) z lutego 2021 roku entuzjaści życia w mieście stanowią największą ilościowo grupę (33,9 procent), która chce ponownie wybrać się w podróż w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Tych potencjalnych gości zaskoczymy i zainspirujemy ciekawymi pomysłami.

Rdzeń kampanii stanowią cztery segmenty tematyczne. Nawiązują one do najważniejszych motywacji turystów i pozwalają zorientować się w środowisku turystycznym.
Wycieczka rowerowa i zwiedzanie MiśniJulia Nimke, DZT


Segment tematyczny „Atmosfera”

Od muru pruskiego po sztukę uliczną: atmosfera niemieckich miast
Segment tematyczny „Atmosfera” ukazuje zróżnicowane style architektoniczne, lokalny koloryt miast i regionów, w których wyrosły, a także miejsca ciekawe kulturowo i o szczególnym charakterze, np. takie, w których twórcy sztuki ulicznej prezentują światu swoje dzieła, czy dzielnice porywające swą niezwykłą historią. Kampania stawia na równi słynne atrakcje turystyczne i mniej znane miejsca czy obiekty, które mogą zainteresować potencjalnych turystów przyjeżdżających do Niemiec swoimi regionalnymi korzeniami, historycznymi dziejami czy aktualnym programem kulturalnym.
Widok na gotycki kościół w GörlitzAnimaflora PiscStock, Adobe Stock


Segment tematyczny „Rzemiosło”

Tradycyjne rękodzieło na żywo.

Ileż skarbów posiadają Niemcy w postaci wielowiekowych tradycji i zwyczajów, pokazuje kampania w segmencie tematycznym „Rzemiosło”. W manufakturach i cechach wciąż uprawia się z pasją tradycyjne rękodzieło. Dzięki temu nie zanika kultura regionów i poczucie własnej tożsamości. W wielu pracowniach i warsztatach zwiedzający mogą podejrzeć rzemieślników i projektantów przy pracy i zobaczyć na własne oczy, jak kiedyś wyrabiano tradycyjne przedmioty.
Tradycyjny strój ze Schwarzwaldu i kapelusze BollenhutChris Keller, Schwarzwald Tourismus


Segment tematyczny „Smak”

Przyjemność i smak: regionalnie i światowo.

Wizyta w obcym kraju bez spróbowania typowych dla niego lokalnych i regionalnych potraw i napojów się nie liczy – tak uważa ponad połowa osób spędzających wakacje w Niemczech. Odpowiedzią na tę opinię jest segment tematyczny „Smak”. Kampania pokazuje młode pokolenie restauratorów i szefów kuchni, którzy tradycyjną sztukę kulinarną interpretują na nowy i nowoczesny sposób. Włączając w to wina wytwarzane w 13 niemieckich regionach winiarskich i piwa warzone w ponad 1500 browarach.
Białe i zielone szparagiDWI


Segment tematyczny „Zielona turystyka”

Zrównoważona oferta miejsko-wiejska.

Zrównoważony rozwój jest globalnym megatrendem – w turystyce oznacza to tyle, że goście z zagranicy szukają opcji zrównoważonego wypoczynku w miastach i łączą ofertę kulturalną miast z możliwościami wypadów na łono przyrody w bliskiej okolicy. Albo wybierają się na „wczasy pod gruszą” i korzystają z ekologicznych środków transportu, aby dostać się do miasta. Różnorodność, jaką Niemcy oferują w tym zakresie, jest ujęta w segmencie tematycznym „Zielona turystyka”.
Winnice Vogtsburg im Kaiserstuhl, Badenia-WirtembergiaDWI

Więcej informacji znajduje się na tej stronie