Jesteś w ciąży? Tak możesz dzisiaj ułatwić sobie konsultacje z lekarzem czy położną

Artykuł sponsorowany
Oczekujesz narodzin malucha? Jesteś poddenerwowana swoim stanem? A może w trakcie ciąży coś cię zaniepokoiło? Zgodnie z ustawą zasadniczą kobietom ciężarnym przysługuje szczególna opieka ze strony publicznego systemu ochrony zdrowia. Z rozmaitych jednak przyczyn realizacja tych świadczeń w praktyce bywa różna. Jak możesz więc ułatwić sobie dostęp do usług medycznych w okresie ciąży?
Jak możesz ułatwić sobie dostęp do usług medycznych w okresie ciąży? Skorzystaj z dedykowanych ubezpieczeń, które pomogą ci przejść przez okres oczekiwania na dziecko. zapewnienie istotnego w trakcie ciąży wsparcia medycznego Suhyeon Choi / Unsplash
Poza oczywiście płatnymi wizytami w prywatnych gabinetach i placówkach opieki zdrowotnej niektóre przyszłe mamy korzystają z dedykowanych ubezpieczeń, które z założenia mają pomagać im przejść przez okres oczekiwania na dziecko. Jak? Poprzez zapewnienie im istotnego w trakcie ciąży wsparcia medycznego. Na jaką pomoc mogą liczyć ciężarne kobiety, które zdecydują się wykupić taką polisę?

Podstawą ubezpieczenia dla kobiet w ciąży jest dedykowany numer telefonu. Taka infolinia działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu osoby, które mają prawo z niej korzystać, mogą uzyskać poradę medyczną o każdej porze dnia i nocy. Może być to załatwienie prostej sprawy (np. wystawienia recepty na odległość) lub konsultacja telemedyczna w sprawie stanu swojego zdrowia.


W ramach pakietów ukierunkowanych na zdrowie mamy ciężarne kobiety mają najczęściej możliwość przeprowadzenia takich zdalnych konsultacji z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), czyli internistą, oraz pielęgniarką położną. W razie potrzeby dostępna dzięki ubezpieczeniu infolinia pomoże też oczywiście w umówieniu wizyty u lekarza specjalisty w dogodnym dla przyszłej mamy terminie i miejscu.

Poza opłacanymi przez ubezpieczyciela konsultacjami stacjonarnymi u ginekologa niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują kobietom w ciąży również porady u dietetyka, wizyty w gabinecie psychologa czy pomoc ze strony rehabilitanta np. w sytuacji, gdy przyszła mama zmaga się z uporczywym bólem pleców w związku z trwającą ciążą, co akurat zdarza się dosyć często.

Tego rodzaju polisa stanowi więc przykład ubezpieczenia assistance, bo zapewnia szybką pomoc z całodobowym kontaktem w razie zauważenia niepokojących zmian w stanie zdrowia. Dla ciężarnych kobiet uzyskanie jak najszybszej porady medycznej, czy chociażby rozwianie obaw i lęków dotyczących przebiegu ciąży i porodu, ma ogromne znaczenie, stąd nie dziwi rosnące zainteresowanie tymi produktami.

Polisa, która służy ochronie zdrowia przyszłej mamy, często stanowi jeden z elementów szerszych pakietów ubezpieczeniowych. Składają się one na ogół z produktów kierowanych nie tylko do kobiet w ciąży, ale także obecnych rodziców, zarówno matek, jak i ojców. Pakiety takie oferują pomoc po porodzie, w trudnych sytuacjach życiowych i zdrowotnych czy w powrocie do pracy po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem.

Artykuł sponsorowany