Hubert Hurkacz z życiowym wynikiem w Wimbledonie. Kolejny świetny mecz Polaka

Hubert Hurkacz pokonał Kazacha Aleksandra Bublika 6:3, 6:4, 6:2 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu i po raz pierwszy w karierze zagra w 1/8 finału słynnej imprezy. Polak rządził na korcie przez cały mecz, a jego wygrana ani przez chwilę nie była zagrożona. Teraz czeka go szlagier, którego stawką będzie ćwierćfinał.
Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze zagra o ćwierćfinał Wimbledonu Fot. BEN STANSALL/AFP/East News
Dwa pierwsze mecze tegorocznego Wimbledonu pokazały, że Hubert Hurkacz jest w dobrej formie i może zaskoczyć na świętej trawie, gdzie nigdy jeszcze nie wygrał trzech kolejnych meczów w imprezie głównej. W sobotę stawił czoła 24-letniemu Kazachowi, z którym przegrał w zeszłym roku w Dubaju. Tym razem pojedynek miał paść łupem Polaka.

Hubert Hurkacz na korcie panował nad wydarzeniami, a Kazach szarpał, grał nierówno i to tracił łatwo punkty, to zmuszał naszego asa do błędów. W pierwszej partii Polak szybko dwa razy przełamał rywala, wyszedł na prowadzenie 4:2, by zamknąć seta triumfem 6:3. W drugiej odsłonie walka była zacięta, a Bublik prowadził nawet 3:2 na początku partii.

Wrocławianin zdołał go jednak przełamać, wygrał drugą część seta 4:1 i całą partię 6:4, zbliżając się do zamknięcia meczu w trzech odsłonach. I tak też się stało, w partii trzeciej Polak rządził na świętej trawie, znów szybko przełamał Kazacha i zamknął mecz efektowym zwycięstwem 6:2.

W czwartej rundzie Wimbledonu, czyli 1/8 finału zmagań, Huberta Hurkacza czeka ciężki bój. Rywala pozna w sobotni wieczór, a będzie nim albo Chorwat Marin Cilić, albo Rosjanin Daniił Miedwiediew, czyli jeden z faworytów całego turnieju. Z kim "Hubi" by nie grał, czeka go naprawdę ciężka bitwa.