"Fantastycznie, że się różnicujemy. Nareszcie". Agnieszka Pudlik o tym, jak Polacy urządzają wnętrza

Michał Jośko
Założycielka firmy BBHome zdradza nam, jak na przestrzeni dekad zmieniał się wnętrzarski gust naszych rodaków. Porozmawiamy również o najgorętszych z obecnych trendów oraz tym, na co powinniśmy postawić, jeżeli marzymy o mieszkaniu ponadczasowo pięknym – atrakcyjnym dziś pięknym dziś i nieobciachowym jutro.
fot. naTemat.pl
Od krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, poprzez branżę reklamową i pracę w korporacji, aż po stworzenie, w roku 2001, BBHome, czyli firmy kreującej wyjątkowe aranżacje wnętrz – począwszy od mieszkań, apartamentów i domów, a skończywszy na powierzchniach komercyjnych i biurowych. Dziś Agnieszka Pudlik dzieli się z nami swoją wiedzą dotyczącą tego, w jaki sposób ewoluowały upodobania estetyczne Polaków.

Dowiemy się również tego, w jaki sposób młode pokolenia podchodzą do reliktów PRL-u, estetyki rodem z lat 90. ubiegłego wieku, "kultu vintage'u", a także najogólniej pojętej ekologii, włączając w to recykling oraz zakupy wnętrzarskie w duchu zero waste.

Czy naprawdę dobry design na dobre zagościł pod polskimi strzechami? W jaki sposób zmieniły się nasze "jaskinie" w trakcie pandemii COVID-19? Czy pokochaliśmy minimalizm oraz dlaczego coraz częściej pragniemy ocieplić wizualnie nasze cztery kąty? Czy, decydując się na zmiany, chętnie korzystamy z pomocy architektów, czy wciąż uważamy się za specjalistów od wszystkiego?

No i wreszcie: czy obraz Jean-Michela Basquiata może być lepszą ozdobą (oraz lokatą kapitału), niż dzieło Leonarda da Vinci? Oto rzeczy, których dowiesz się z tej pogawędki, która naprawdę może… odmienić twoje wnętrze.

POSŁUCHAJ