Japonia z kolejnymi złotymi medalami. Igrzyska w Tokio nabierają coraz większych rumieńców

Po trzecim dniu imprezy reprezentacje Chin i Japonii zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio. W niedzielę pierwsze, historyczne złoto w skateboardingu zdobył Japończyk Yuto Horigome. Mistrzem olimpijskim został też mający 18 lat pływak z Tunezji, Ahmed Hafnaoui.
Yuto Horigome, pierwszy złoty medalista w jeździe na deskorolce (street) na igrzyskach olimpijskich Fot. Twitter/@Tokyo2020
Dzień zaczął się od pierwszego złota dla USA w Tokio, który zdobył pływak Chase Kalisz. Niesamowity był sukces innego z pływaków, Tunezyjczyka Ahmeda Hafnaoui. Mający 18 lat olimpijczyk został sensacyjnym mistrzem. Japonia zgarnęła złoto w pływaniu za sprawą Yui Ohashi, która wygrała na 400 m stylem zmiennym. Prawdziwy pływacki popis dała za to australijska sztafeta kobiet 4x100 m stylem dowolnym. Australijki wygrały po raz trzeci z rzędu na igrzyskach. Dodatkowo bijąc przy tym rekord świata. Rosja... tzn. Rosyjski Komitet Olimpijski sięgnęła po złoto w strzelectwie. Najlepsza okazała się Witalina Bacaraszkina. Złotym medalistą został również Yuto Horigome, deskorolkarz z Japonii. To historyczne, pierwsze zwycięstwo olimpijskie w skateboardignu (street) w historii. W strzelectwie złoto przypadło również reprezentacji USA. Amerykanom drugie złoto do olimpijskiego dorobku w Tokio dołożył William Shaner. W łucznictwie najlepsze okazały się reprezentantki Korei Południowej. Skoki z trampoliny? Złoto przypadło Chinkom. Podnoszenie ciężarów w wadze do 61 kg należało również do przedstawiciela reprezentacji Chin. Najlepszy okazał się olimpijski debiutant, Li Fabin. W kolarstwie szosowym długo liczyliśmy, że do mety z medalem dotrze Anna Plichta. Ostatecznie zabrakło bardzo niewiele, ale Polsce i tak należą się wielkie brawa. Wyścig wygrała za to Austriaczka, Anna Kiesenhofer. W judo Japonia zaliczyła złoty dublet. W kategorii 52 kg zwyciężyła Uta Abe. Za to wśród panów w wadze 66 kg zwyciężył Hifumi Abe. Co ciekawe, mówimy o japońskim... złotym rodzeństwie. Lee Kiefer została w Tokio mistrzynią olimpijską we florecie. W finale reprezentantka USA pokonała najlepszą na poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro Innę Derigłazową 15:13. Mistrzem olimpijskim w szpadzie wśród panów został za to reprezentant Francji, Romain Cannone. Anastasija Zolotic zwyciężyła w wadze 57 kg olimpijskiego turnieju taekwondo. Mistrzyni ma jedynie 18 lat. Chińczyk Lijun Chen został mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w kategorii 67 kg. Było to trzecie złoto reprezentantów tego kraju w tej dyscyplinie w Tokio. Chen do zwycięstwa dołożył nowy rekord olimpijski. Swój wielki dzień miał też mający 19 lat Uzbek Ulugbek Raszitow. Zdobył bowiem złoty medal igrzysk w taekwondo w kategorii 68 kg.