Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro dla Polski. Mamy trzeci medal!

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w olimpijskim finale wyścigów kajakarek na dystansie 500 metrów w Tokio. To trzeci medal Biało-Czerwonych i drugie srebro wyłowione z wody. Nie udało się dopłynąć do podium Marcie Walczykiewicz i kanadyjkarzom Wiktorowi Głazunowowi i Tomaszowi Barniakowi.
Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal dla Polski w kajakarstwie Fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News
Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły dla Polski trzeci medal igrzysk olimpijskich w Tokio i zarazem drugi srebrny. Polska dwójka wyłowiła krążek z wody na dystansie 500 metrów i potwierdziła, że należy do światowej elity. Walka o tytuł była poza ich zasięgiem, ale przez cały dystans pewnie płynęły po srebrny medal i wpadły na metę drugie.

Biało-Czerwone na półmetku były drugie, ale rywalki zdecydowanie przyspieszyły i walka trwała do ostatnich metrów. Na finiszu okazały się szybsze niż ścigające je osady węgierskie. Danutę Kozak i Dorę Bodonyi pokonały o 0,114 sekundy. Złoto wzięły niedoścignione w Tokio Caitlin Regal i Lisa Carrington z Nowej Zelandii.

31-letnia Karolina Naja ma już na koncie trzy olimpijskie krążki. W 2012 i 2016 roku w tej samej konkurencji zdobyła brązowe medale z Beatą Mikołajczyk, która przed Tokio zakończyła karierę sportową. Teraz wespół z Anną Puławską wywalczyła srebro i przeszła do historii polskiego sportu. Co ciekawe, 26-letnia Puławska w olimpijskiej rywalizacji debiutuje i od razu medalem.

W kajakarstwie liczyliśmy we wtorek na więcej, ale dość niespodziewanie dopiero czwarta w wyścigu na 200 metrów była Marta Walczykiewicz. Wygrała go niesamowita Lisa Carrington, która kilkadziesiąt minut później wywalczyła złoto w dwójkach. Nasza faworytka nie zdołała dopłynąć do podium, konkurencja była piekielnie mocna.

Na siódmej pozycji na 1000 metrów finiszowali kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak. I tutaj Polacy byli bez szans na podium, sam udział w finale to sukces. W kolejnych dniach o medale powalczy jeszcze m.in. czwórka kajakarek na 500 metrów, w której popłyną także Karolina Naja i Anna Puławska. W Tokio nasze kajaki tradycyjnie stoją mocno.