Polski płotkarz z awansem do półfinału. Czykier o włos wyprzedził na mecie Niemca

Damian Czykier zajął czwarte miejsce w eliminacjach biegu na 110 m przez płotki podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak uzyskał czas 13,61 s i awansował do półfinału. Czykier w swoim biegu zajął czwarte miejsce, minimalnie wyprzedzając Niemca Gregora Trabera.
Damian Czykier zajął czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i awansował do półfinału igrzysk Fot. JEWEL SAMAD/AFP/East News
Dla Damiana Czykiera to drugi start na igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro (2016) na 110 m przez płotki reprezentant Polski zakończył swój udział na półfinale, osiągając czas 13.50.

W Tokio zawodnik broniący klubowych barw KS Podlasie Białystok póki co nie poprawił swojego wyniku sprzed pięciu lat w biegu eliminacyjnym. Czykier pobiegł z czasem 13.61. Polak awansował do półfinałów jako ostatni z czwórki szczęśliwców. Niemca Gregora Trabera wyprzedził o 0.04 sekundy.