Monika Michalik i Tadeusz Michalik, czyli polskie rodzeństwo na medal. "To było coś niesamowitego"

Sebastian Kaniewski
Tadeusz Michalik wywalczył we wtorek brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio, deklasując w walce o miejsce na podium Węgra Aleksa Gergo Szoke. Co ciekawe, jego siostra – Monika Michalik zdobyła brązowy medal na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku, również w zapasach.
Siostra Tadeusza Michalika - Monika, pięć lat temu, podobnie jak on, sięgnęła po brązowy medal olimpijski. Fot. Grzegorz Dembinski/Polska Press/East News
– Nasze drogi z siostrą się zeszły, dwa brązowe medale zdobyte. Ja się z tego cieszę. Będziemy z dumą trzymać nasze medale, wiedząc, że z dumą reprezentowaliśmy nasz kraj i zrobiliśmy to godnie – skwitował brązowy medalista Tokio 2020 Tadeusz Michalik po zakończonej walce.

Radości z medalu zdobytego przez swojego brata nie ukrywała również Monika Michalik, która obserwowała zmagania brata w studiu TVP Sport. Monikę z pewnością można dzisiaj nazwać "najszczęśliwszą siostrą na świecie". – Nawet własnego brązu tak nie przeżyłam jak medalu brata. Biegałam tutaj po tym studiu w trakcie walki. To było coś niesamowitego. Wiedziałam, że jak Tadeusz atakował w parterze, to już musiał skończyć tę walkę. No i skończył to, to była jedyna sytuacja, którą mógł wykorzystać i zrobił to! – mówiła rozpromieniona Monika Michalik.

Przypomnijmy, że Monika Michalik zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku w zapasach w kategorii 63 kg. Poza olimpijskim brązem siostra Tadeusza Michalika podczas swojej kariery zdobyła także m.in. trzy brązowe medale mistrzostw świata i cztery tytuły mistrzyni Europy.