Kontuzja polskiego mistrza. Marcin Lewandowski nie dokończył półfinału olimpijskiego

Maciej Piasecki
Marcin Lewandowski nie ukończył wyścigu na 1500 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak w trakcie wtorkowej walki o miejsce w finale musiał zejść z trasy w trakcie biegu.
Marcin Lewandowski nie ukończył półfinałowego wyścigu na 1500 m na igrzyskach w Tokio Fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER
Marcin Lewandowski nie miał szczęścia podczas swoich startów na igrzyskach w Tokio. W biegu eliminacyjnym trzeci zawodnik światowych list na dystansie 1500 m został popchnięty, przez co nie ukończył rywalizacji. Podjęto jednak decyzję, że Polak pobiegnie w półfinale olimpijskim. W czwartek niefart Lewandowskiego jednak powrócił.

Tym razem odezwał się lekki uraz, z którym Polak walczył jeszcze przed igrzyskami w Tokio. W efekcie Lewandowski musiał przedwcześnie zejść z trasy półfinałowego biegu. Dla Lewandowskiego występ w Tokio był trzecim olimpijskim w karierze. W Pekinie (2008) i Londynie (2012) kończył na półfinałach biegów na 800 m. W Rio de Janeiro był szósty w finale olimpijskim na tym samym dystansie. Lewandowski ma 34 lata i na co dzień jest zawodnikiem AZS UMCS Lublin. Jego trenerem jest Piotr Rostkowski.