Mocny początek koncertu z okazji 20-lecia TVN24. Olejnik i Kraśko zaczęli od wymownych haseł

Zuzanna Tomaszewicz
W czwartek w Sopocie odbył się ostatni koncert Top of The Top Sopot Festival 2021, który zorganizowano pod znakiem 20-lecia TVN24. Stacja "zaryzykowała" i zamiast rozrywkowych prezenterów na prowadzących wybrała m. in. Monikę Olejnik i Piotra Kraśkę, którzy rozpoczęli koncert z przytupem.
Monika Olejnik i Piotr Kraśko o wolnych mediach w Operze Leśnej. Fot. Wojciech Strozyk / Reporter
Trzeci dzień Top of The Top Sopot Festival 2021 odbył się w ramach świętowania 20-lecia stacji TVN24. Po otwierającym koncert występie Krzysztofa Zalewskiego na scenę weszli prowadzący: Monika Olejnik i Piotr Kraśko.

Dziennikarze powitali sopocką publiczność w swoim stylu. Olejnik znana z mówienia w "Kropce nad i" słów "witamy w wolnych media" powtórzyła swój slogan także w Operze Leśnej. "Wolne media", "wolność Polski" "nieustraszona stacja" – odmieniali prowadzący przez wszystkie przypadki.

– Polska i miłość, bo to o nich śpiewał Krzysztof Zalewski. Ale też wolność i TVN24 w Sopocie. Wolność jest najważniejsza, bo dzięki niej możemy mówić prawdę, a wy macie prawo wiedzieć – stwierdził Kraśko, na co Olejnik powiedziała: – Będziemy z wami do końca świata i jeden dzień dłużej.


TVN24 to pierwsza polska telewizja informacyjna nadająca program przez całą dobę. Stacja powstała 9 sierpnia 2001 roku jako pierwszy kanał tematyczny Grupy TVN. Momentem przełomowym w jej istnieniu były ataki na World Trade Center, o których TVN24 poinformowała jako pierwsza w Polsce, a jej sygnał został przekierowany na TVN.

W zeszłym tygodniu Sejm głosami posłów PiS, Solidarnej Polski, ruchu Kukiz'15 oraz polityków niezrzeszonych, którzy odeszli z Porozumienia Jarosława Gowina przepchnęli nowelizację ustawy, tzw. lex anty-TVN.

Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zawiera zapis o tym, że koncesja dla danego medium może być udzielona podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) co uderza we właściciela TVN, amerykański koncern Discovery.
Czytaj także: Oświadczenie zarządu TVN: w lipcu został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji

Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut