Pierwszy medal z olimpijskiej pływalni. Jabłońska z brązem paraigrzysk w Tokio

Szesnasty medal Biało-Czerwonych na paraigrzyskach w Tokio zdobyty. Autorką Oliwia Jabłońska, parapływaczka, która była trzecia na 400 m stylem dowolnym. Dla wrocławianki to trzeci medal paraolimpijski w karierze. Wcześniej zdobyła srebro w Londynie (2012) oraz brąz w Rio de Janeiro (2016).
Oliwia Jabłońska zajęła trzecie miejsce w finale wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym. Fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski
Oliwia Jabłońska z dnia na dzień na paraigrzyskach w Tokio musiała zmagać się z coraz większymi oczekiwaniami względem swoich występów.

Polka startowała bowiem na kilku dystansach, gdzie - jak przystało na medalistkę paraolimpijską - można było mieć nadzieje na kolejne podium dla Biało-Czerwonych.

Tym bardziej, że z olimpijskiego basenu w Tokio polska drużyna nie mogła wyłowić choćby jednego krążka. Jabłońska dopięła swego w finale wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym. To coś innego niż dotychczas, bo wcześniejsze dwa medale paraolimpijskie Polka zdobywała płynąc stylem motylkowym. Jabłońska uzyskała czas 4.33,20. Wygrała Kanadyjka Aurelie Rivard, która przy okazji pobiła rekord świata (4.24,08). Druga była Węgierka Bianka Pap (4.29,83).