Siedemnasty medal zdobyty. Polski paratenisista stołowy multimedalistą w Tokio

Kolejny krążek polskiego paratenisa stołowego. Szósty medal w tej dyscyplinie dla Polski zdobył duet Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper w turnieju drużynowym (klasa 1-2). Polacy po wyrównanej walce minimalnie przegrali (1:2) z koreańskim duetem wejście do finału. Brąz w drużynie to drugi krążek w Tokio dla Czupera.
Rafał Czuper zdobył w środę swój drugi medal na paraigrzyskach olimpijskich w Tokio. Fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski
Dwa medale na otwarcie września to całkiem niezła zaliczka przed ostatnią prostą paraigrzysk w Tokio. Tym bardziej, że Biało-Czerwoni zbliżają się do dwudziestu krążków w stolicy Japonii.

Teraz nasza kadra ma ich siedemnaście, a warto przypomnieć, że zmagania paraolimpijczyków potrwają do czwartego września. Rafał Czuper w Tokio zdobył swój drugi medal. Polak kilkanaście godzin wcześniej przegrał finałowy mecz (klasa 2), dokładając srebro numer dwa do swojego dorobku w karierze.

Czuper, na co dzień zawodnik Startu Białystok, był też wicemistrzem przed pięcioma laty w Rio de Janeiro (2016). Za to Tomasz Jakimczuk zdobył w Tokio swój pierwszy paraolimpijski krążek. Jest zawodnikiem Startu Zielona Góra.

Dla Biało-Czerwonych to szósty medal zdobyty w paratenisie stołowym. Wcześniej brązowe krążki zdobyli: Karolina Pęk (klasa 9), Natalia Partyka (10) i Maksym Chudzicki (7). Srebro dołożył Rafał Czuper (2), a złoto Patryk Chojnowski (10).