Niespodzianka w polskiej grupie podczas ME. Mistrzowie Europy pokazali klasę

Mistrzowie Europy, siatkarze reprezentacji Serbii, pewnie ograli Ukrainę 3:0 (27:25, 26:24, 25:21)) w swoim pierwszym meczu w turnieju. W sobotę w Tauron Arenie Kraków czeka ich starcie z mistrzami świata, reprezentacją Polski. To będzie pojedynek o pierwszą lokatę w grupie A, rozpocznie się o godzinie 20:30.
Serbowie ograli Ukrainę w swoim pierwszy meczu podczas ME siatkarzy 2021 Fot. CEV
Niespodziewanie ciężką przeprawę w starciu z Portugalią mieli faworyzowani Belgowie, którzy przegrali swój drugi mecz w tegorocznych mistrzostwach. Siatkarze z Beneluksu przegrywali w Krakowie 0:2, by podnieść się i doprowadzić do piątego seta. W nim górą okazała się Portugalia (15:13), nie pomogła nawet świetna gra Sama Deroo (23 punkty). Portugalię do wygranej poprowadził inny siatkarz znany z PlusLigi, Alexandre Ferreira (21 punktów).

Belgia - Portugalia 2:3 (23:25, 22:25, 25:20, 25:18, 13:15)

Ciężki bój z Ukrainą rozgrywali mistrzowie Europy Serbowie. Faworyt w pierwszej partii musiał walczyć o wygraną aż pół godziny (27:25), na szczęście miał w składzie Aleksandara Atanasijevicia, który trafiał w ataku jak maszyna. W partii drugiej Oleg Płotnickij i jego koledzy długo prowadzili, aż w końcówce znów wyższy bieg wrzucili faworyci (26:24). W partii trzeciej Serbowie mieli nieco łatwiej i zamknęli pojedynek w trzech setach.

Ukraina - Serbia 0:3 (25:27, 24:26, 21:25)

W sobotę w polskiej grupie A Belgowie zmierzą się najpierw z Grekami (godzina 17:30), a później kibice zobaczą starcie mistrzów świata z mistrzami Europy. Polacy zagrają z Serbami w starciu, które ma wyłonić najlepszy zespół w naszej grupie. Będzie się działo, bo w Tauron Arenie Kraków ma się pojawić na trybunach komplet kibiców, czyli ok. 15 000.