Pierwsza w sezonie porażka Lecha Poznań. Popisowy mecz i awans Lechii Gdańsk

Lech Poznań przegrał pierwszy mecz w sezonie, w piątek uległ w Białymstoku miejscowej Jagiellonii 0:1 (0:0) po golu Jesusa Imaza. Lechia Gdańsk tymczasem rozbiła w Łęcznej Górnika aż 4:0 (2:0), dzięki czemu jest wiceliderem PKO Ekstraklasy. W piątek ruszyła 9. kolejka rozgrywek.
Jagiellonia Białystok jako pierwsza w tym sezonie ograła Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie Fot. Lech Poznań
Liderujący w PKO Ekstraklasie Lech Poznań pojechał w piątek w delegację do Białegostoku i nie będzie dobre wspominał wyprawy na Podlasie. Spotkanie przy Słonecznej było bardzo wyrównane przed przerwą, a Kolejorz mógł nawet prowadzić, brakowało jednak skuteczności pod bramką Żubrów.

Po zmianie stron gospodarze wykorzystali jeden fatalny błąd lidera. Bartosz Salamon fatalnie zagrał piłkę w swoim polu karnym, dopadł do niej Jesus Imaz i z zimną krwią zapewnił triumf Jadze. Goście pozostali liderem, ale mają już tylko dwa punkty zapasu nad Lechią Gdańsk. Białostoczanie awansowali na piątą pozycję w rozgrywkach.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Jesus Imaz (71)

Lechia Gdańsk jest druga, bo w Łęcznej wypunktowała Górnika bez litości. Wszystko zaczęło się od dwóch żółtych kartek w przeciągu trzech minut i odesłania Janusza Gola do szatni już w 35. minucie meczu. Chwilę później wynik otworzył Łukasz Zwoliński, a jeszcze przed przerwą podwyższył niezawodny Flavio Paixao.

Po zmianie stron w ekipie gospodarzy trener Kamil Kiereś dokonał aż czterech zmian, ale rywale wypunktowali Górników niczym wytrawny bokser. Najpierw gola zdobył 18-letni Kacper Sezonienko, a wynik ustalił Flavio Paixao, który przypominał sobie o strzeleckiej formie. Lechia wskoczyła na pozycję wicelidera, łęcznianie wciąż zajmują 17. miejsce w elicie.

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)
Bramki: Łukasz Zwoliński (41), Flavio Paixao (44, 72), Kacper Sezonienko (56)

W sobotę czekają nas trzy mecze 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Stal Mielec podejmie Radomiaka Radom, Warta Poznań stawi czoła Zagłębiu Lubin, a w hicie kolejki Legia Warszawa gościć będzie na Łazienkowskiej 3 Raków Częstochowa.