Kolejny medal dla siatkarzy. Biało-Czerwoni triumfują na mistrzostwach świata!

Udanie zakończył się turniej mistrzostw świata dla reprezentacji Polski do lat 21. Biało-Czerwoni wywalczyli brązowe medale, dokładając kolejny krążek do bogatej, siatkarskiej kolekcji. Zespół trenera Daniela Plińskiego w meczu o najniższy stopień podium w trzech setach ograli Argentynę.
Polscy siatkarze sięgnęli po brązowy medal mistrzostw świata do lat 21. W meczu o brąz wygrali 3:0 z Argentyną. Fot. FIVB
Polacy podnieśli się po sobotniej porażce z Włochami, z którymi prowadzili już 2:0 w setach, żeby ostatecznie przegrać 2:3. To był pasjonujący pojedynek, który skończył się jednak późnym wieczorem i można było mieć wątpliwości, jak będą wyglądać siły polskich siatkarzy.

Okazało się jednak, że drużyna trenera Daniela Plińskiego pokazała, że w turnieju zabrakło po prostu trochę szczęścia i zdrowia. Tego pierwszego w półfinale z Italią, natomiast zdrowia chociażby ze względu na kontuzję, która w trakcie MŚ wykluczyła z gry lidera kadry, Michała Gierżota.

Argentyna w sobotnim półfinale okazała się słabsza od Rosjan, przegrywając 0:3 (25:27, 26:28, 17:25). W niedzielę drużynie wyraźnie zabrakło już siły oraz umiejętności, żeby zagrać wyrównany mecz z Biało-Czerwonymi.

Za to Polacy zakończyli turniej przekonującym zwycięstwem. Pieczętując tym samym niezły występ na boiskach Bułgarii oraz Italii. – To niesamowite uczucie. Jestem bardzo dumny z mojej drużyny! Potrafiliśmy podnieść się po dotkliwej porażce z Włochami w półfinale i dzięki temu wrócimy do Polski z brązowymi medalami mistrzostw świata. To jest coś niezwykłego, tym bardziej, że zmagaliśmy się z kontuzjami, a mimo to wracamy z pozytywnym dla nas wynikiem – powiedział przyznał po meczu Antoni Kwasigroch, przyjmujący reprezentacji Polski.

Argentyna - Polska 0:3 (16:25, 14:25, 19:25)