Iga Świątek wygrała w Indian Wells. Polka pokonała w dwóch setach pierwszą rywalkę

Udane otwarcie turnieju w Indian Wells Igi Świątek. Polka, która jest czwartą rakietą świata, pokonała dwóch setach 6:1, 6:3 Chorwatkę Petrę Martić. Polka dołączyła do zwycięskiej serii meczów otwarcia Magdy Linette i Magdaleny Fręch na tym samym turnieju. W sobotę swój mecz w singlu zagra Hubert Hurkacz.
Dobre, bo - co najważniejsze - zwycięskie otwarcie Igi Świątek na turnieju BNP Paribas Open w Stanach Zjednoczonych. Fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News
Polka jest jedną z faworytek turnieju, patrząc chociażby przez fakt rozstawienia. Iga Świątek jest bowiem turniejową "dwójką", co z pewnością dodaje dodatkowego prestiżu jej występowi w Stanach Zjednoczonych.

Polka ze względu na wysoką pozycję w drabince turniejowej rozpoczęła od drugiej rundy. Tam czekała Chorwatka Petra Martić. Świątek rozpoczęła mecz w kapitalnym stylu, od trzech wygranych gemów w zaledwie osiem minut. Scenariusz pierwszej partii Martić mogła zapisać na straty

Jednak Chorwatka wróciła do gry na dobre w secie numer dwa. Kilka dłuższych wymian, do tego wynik, który oscylował wokół bardziej wyrównanego. Świątek musiała pokazać swoją wyższość i kiedy rywalka naciskała w pojedynczych akcjach, Polak potrafiła udowodnić swoją klasę. Zamykając mecz w miarę bezpiecznym 6:3 w drugiej partii. W trzeciej rundzie Świątek zmierzy się z Rosjanką Weroniką Kudermetową.