Słynna biegaczka została zamordowana. Wstrząsające doniesienia z Kenii

Jak przekazał w środę portal "Athetics Kenya", brązowa medalistka mistrzostw świata na 10 000 metrów Agnes Jebet Tirop została znaleziona martwa w swoim domu. Według lokalnych mediów, biegaczka została zamordowana, a głównym podejrzanym jest jej mąż. Świat biegów jest w szoku, 25-letnia Kenijka niedawno pobiła rekord świata.
Makabryczna zbrodnia w Kenii, nie żyje słynna biegaczka Agnes Jebet Tirop Fot. KARIM JAAFAR/AFP/East News
Agnes Jebet Tirop pobiła we wrześniu rekord świata na 10 kilometrów, pokonała ten dystans w 30 minut oraz 1 sekundę, czego dotąd nie dokonała żadna biegaczka. "Tempo było okropne, ale czułam, że mój organizm dobrze sobie z tym poradzi" – mówiła szczęśliwa na mecie "Road to Records Race" w Norymberdze.

W swojej pięknej karierze sięgnęła dwa razy po brązowy medal mistrzostw świata na dystansie 10 000 metrów (2017 oraz 2019 rok), miała też na koncie tytuł mistrzyni świata w biegach przełajowych. Podczas rywalizacji olimpijskiej w Tokio otarła się o podium, zajęła czwarte miejsce w biegu na 5000 metrów. Ostatni raz startowała przed tygodniem w Genewie.

"Kenia straciła prawdziwy klejnot, zawodniczkę, która była jedną z najszybciej rozwijających się gwiazd światowych biegów" – czytamy w oświadczeniu kenijskiej federacji lekkoatletycznej, która w środę poinformowała o śmierci biegaczki. Jak informują lokalne media, doszło do prawdziwej tragedii.

Biegaczka została znaleziona w swoim domu martwa, miała ranę brzucha, a podejrzanym o jej zamordowanie jest mąż, który miał dźgnąć ją nożem. Na miejscu zbrodni trwają czynności, a świat lekkiej atletyki jest pogrążony w żałobie. Na razie nikt nie wie, jaki motyw mógł mieć mąż biegaczki i czy to faktycznie on jest sprawcą.