Kamil Durczok nie żyje. Żegnają go inni dziennikarze. "Szykuj się, aż i my tam przyjdymy".
Kamil Durczok nie żyje. Teraz w mediach pojawiają się wpisy żegnające znanego dziennikarza. "Wachuj nos tam na wiyrchu wszyskich, szykuj się, aż i my tam przyjdymy..." – napisał na Twitterze kolega po fachu, Bartosz Wieliński.
Może cię zainteresować: Znamy przyczyny śmierci Kamila Durczoka. "Zaostrzenie przewlekłej choroby"
Inni dziennikarze żegnają Durczoka
Koledzy i znajomi Durczoka żegnają go za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dziennikarz "Gazety Wyborczej", Bartosz Wieliński napisał na Twitterze: "Spoczywaj w pokoju Kamilu. Wachuj nos tam na wiyrchu wszyskich, szykuj się, aż i my tam przyjdymy...".
Podobnie jak inni, jest on zaskoczony i bardzo zasmucony śmiercią Kamila Durczoka. Z kolei dziennikarka Karolina Hytrek-Prosiecka napisała krótko: "Odpoczywaj :(".
"Śląsk nigdy nie zapomni" – podkreślił inny kolega po fachu, Marcin Twaróg z "Dziennika Zachodniego".
Dziennikarz śledczy Onetu, Marcin Wyrwał przyznał: "Kamil Durczok. Świetny dziennikarz. Smutna, poruszająca wiadomość. RIP".
"Żegnaj Kamilu. RIP" – napisała natomiast Monika Olejnik na Instagramie.
Kim był Kamil Durczok?
Kamil Durczok był polskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym oraz publicystą. Dzięki prowadzeniu serwisów informacyjnych w największych stacjach telewizyjnych zyskał dużą popularność. Od 1993 do 2006 roku był związany z TVP, potem przez 9 lat pracował w TVN jako redaktor naczelny i prowadzący Fakty TVN.W 2015 roku miała miejsce afera związana z artykułem "Wprost" dotyczącym mobbingu i molestowania seksualnego. Wtedy TVN za porozumieniem stron rozstał się z Durczokiem. W październiku 2016 dziennikarz rozpoczął współpracę z Polsat News. Prowadził tam program "Brutalna prawda, Durczok ujawnia", który jesienią 2017 zmienił nazwę na "Durczokracja".
Kamil Durczok miał na swoim koncie wiele branżowych nagród, w tym: Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotą Telekamerę w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najbardziej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut