Zmiana rywala i bolesna porażka Huberta Hurkacza. 20-latek popisowo ograł naszego asa

Hubert Hurkacz w drugim meczu grupy czerwonej turnieju mistrzów przegrał w Turynie z 20-letnim Jannikiem Sinnerem 2:6, 2:6 i będzie mu bardzo trudno wyszarpać awans do półfinału. Rywal wskoczył na miejsce kontuzjowanego Matteo Berrettiniego niemal w ostatniej chwili i trzeba przyznać, że rozprawił się z Polakiem w wielkim stylu.
Hubert Hurkacz nie miał wiele do powiedzenia w starciu z 20-letnim Jannikiem Sinnerem Fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Hubert Hurkacz w swoim drugim meczu turnieju mistrzów w Turynie miał stawić czoła Włochowi Matteo Berrettiniemu, ale ten w poniedziałek dostał kontuzji w pojedynku z Alexandrem Zverevem i we wtorek wycofał się z rywalizacji w ATP Finals. W jego miejsce wskoczył inny Włoch, rezerwowy Jannik Sinner, czyli rywal, którego "Hubi" w kwietniu ograł 7:6, 6:4 w finale pamiętnego turnieju w Miami.

Tym razem stawką meczu była szansa na awans do półfinału turyńskiego ATP Finals. Polak przegrał pierwszy mecz z Daniiłem Miedwiediewem 7:6, 3:6, 4:6, a Rosjanin we wtorek ograł Alexandra Zvereva 6:3, 6:7, 7:6 i ma już pewne miejsce w czwórce. O drugie walczyć będą Hurkacz, Zverev i Sinner, który zagra w grupie dwa razy i wciąż może namieszać w turnieju.

"Hubi" rozpoczął mecz bardzo pewnie, wyszedł na prowadzenie 1:0, a w drugim gemie miał nawet okazję do przełamania Włocha, ale ten zdołał wyjść z opresji. Jannik Sinner z piłki na piłkę i z gema na gem grał coraz lepiej. Przełamał Polaka, po chwili obronił swoje podanie po niezwykle zaciętej walce i prowadził 3:1. "Hubi" dał się zepchnąć do defensywy i błyskawicznie znalazł się pod ścianą, rywal prowadził już 5:1.

Włoch szedł po swoje, pierwszego seta zamknął wynikiem 6:2 i miał prowadzenie w meczu. A 24-letni wrocławianin musiał szybko wejść na swój normalny poziom, inaczej groziła mu porażka i widmo pożegnania z turniejem mistrzów. Niestety, drugi set miał niemal identyczny przebieg do pierwszego. Polak dał się przełamać w gemie trzecim (1:2), potem atakował, ale rywal się bronił kapitalnie.

20-letni Jannik Sinner prowadził 3:1, po chwili już 5:2, a wrocławianin zwyczajnie nie miał na niego sposobu. Przegrał partię 2:6, przegrał cały mecz i będzie mu bardzo ciężko awansować do półfinału w Turynie. W czwartek "Hubi" zagra z Niemcem Alexandrem Zverevem i musi pokonać go w dwóch setach oraz liczyć na wygraną Daniiła Miedwiediewa z Jannikiem Sinnerem, by zyskać awans do czwórki.