Cudowne gole dały triumf Realowi Madryt w hicie Ligi Mistrzów. Rewelacja zagra w Lidze Europy

Real Madryt po cudownych bramkach Toniego Kroosa i Marco Asensio pokonał Inter Mediolan 2:0 (1:0) na Santiago Bernabeu i pewnie triumfował w grupie D Ligi Mistrzów. Królewscy zagrają wiosną o triumf w rozgrywkach, tak samo jak mistrzowie Włoch. Do Ligi Europy przechodzi rewelacja rozgrywek, mołdawski Sheriff Tyraspol. Za burtą znalazł się Szachtar Donieck.
Real Madryt znów okazał się lepszy od Interu Mediolan, wygrał po efektownych bramkach Fot. AP/Associated Press/East News
Real Madryt mierzył się z Interem Mediolan na koniec fazy grupowej Ligi Mistrzów i na swoim Santiago Bernabeu chciał przypieczętować awans oraz triumf w grupie D. Nerazzurri mogli rzutem na taśmę wyprzedzić Hiszpanów, ale musieli ich pokonać na wyjeździe, co nie zdarzyło się ekipie z Lombardii nigdy w dziejach. Ale każda seria ma przecież kiedyś swój koniec.

Tym razem włoska ekipa znów musi się obejść smakiem, bo Królewscy są w świetnej formie i pewnie prowadzą w LaLiga. A we wtorkowy wieczór umiejętnie wypunktowali ekipę z Italii. Inter atakował śmiało, szukał okazji do otwarcia wyniku, ale to miejscowi uradowali fanów w 17. minucie. Rodrygo znakomicie podał w poprzek boiska, a niepilnowany Toni Kroos kapitalnym strzałem otworzył wynik.

Do końca pierwszej połowy Real przeważał, a najlepsze okazje marnowali Luka Jović oraz Rodrygo, który pod koniec ostemplował słupek włoskiej bramki. Po powrocie do gry powinno być 1:1, ale Nicolo Barella w znakomitej sytuacji posłał piłkę nad bramką Królewskich, choć powinien trafić do siatki. Trafił za to na trybuny, bo w 64. minucie zaatakował pięścią Edera Militao, za co zobaczył czerwoną kartkę.

Królewscy przewagi nie mogli zmarnować, za to podwyższyli na 2:0 po cudownym uderzeniu Marco Asensio w 79. minucie gry. Hiszpan lewą nogą zawinął w samo okienko, grzebiąc nadzieje rywali na wyrównanie. Królewscy tradycyjnie ograli Inter na swoim terenie, do tego bez Karima Benzemy. Razem z Włochami wiosną powalczą o triumf w rozgrywkach.

Real Madryt - Inter Mediolan 2:0 (1:0)
Bramki: Toni Kroos (17), Marco Asensio (79)
Sędziował: Felix Brych (Niemcy)

Szachtar Donieck we wtorek żegnał się z pucharami w sezonie 2021/2022, bo po pięciu kolejkach Ligi Mistrzów miał na koncie raptem punkt. Mistrzowie Mołdawii, już pewni awansu do fazy pucharowej Ligi Europy, chcieli w miarę bez przeszkód zakończyć występy w tegorocznej LM. Grali jednak bardzo słabo, za to Górnicy atakowali i prowadzili do przerwy.

Fernando w 42. minucie dał prowadzenie swojej ekipie. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali mecz, atakowali i umiejętnie bronili, ale zaprzepaścili niemal pewne zwycięstwo. Sheriff zaskoczył w doliczonym czasie gry, Boban Nikolov zapewnił drużynie punkt i ocalił przed porażką. Górnicy z Doniecka w fazie grupowej nie wygrali nawet jednego meczu, wiosną w pucharach ich nie zobaczymy.

Szachtar Donieck - Sheriff Tyraspol 1:1 (1:0)
Bramki: Fernando (42) - Boban Nikolov (90)
Sędziował: Donatas Rumsas