Świątek zainaugurowała sezon. Polka zagrała pierwszy mecz pod okiem nowego trenera

Od zwycięstwa rok 2022 rozpoczęła Iga Świątek. Najlepsza polska tenisistka w dwóch setach pokonała Australijkę Darię Saville, 6:3 i 6:3. Dla Polki był to mecz otwierający nowy rozdział z trenerem Tomaszem Wiktorowskim. Podczas turnieju WTA w Adelajdzie Świątek broni tytułu zdobytego przed rokiem.
Iga Świątek otworzyła rok 2022 od pewnego zwycięstwa na turnieju WTA w Adelajdzie. Polka wygrała 6:3, 6:3. Fot. Rex Features/East News
Iga Świątek zaprezentowała się w oficjalnym meczu w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu. Polska mistrzyni przebywa bowiem aktualnie w Australii, gdzie m.in. turniej WTA w Adelajdzie jest elementem przygotowań do wielkoszlemowego Australian Open.

W pierwszej rundzie Polka zmierzyła się z kwalifikantką, Darią Saville. Zgodnie z przewidywaniami, Świątek zwyciężyła, choć pierwsze spotkanie było raczej przetarciem - aniżeli pokazem świetnej gry ze strony 20-letniej tenisistki. Nie brakowało nerwowości, m.in. Polka miała problemy ze swoim pierwszym podaniem, popełniając sporo błędów.

Ostatecznie jednak skończyło się na dwóch setach wygranych w takim samym stosunku - 6:3. W ciągu 79. minut gry Saville popełniła dziewięć podwójnych błędów. Zdobyła tylko sześć z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Dla porównania - Świątek została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W drugiej rundzie Świątek zmierzy się z Kanadyjką Leylah Fernandez, finalistką US Open 2021. Mecz zostanie rozegrany w środę 5. stycznia o godzinie 1:30 polskiego czasu.

Warto podkreślić, że turniej, na którym Świątek broni tytułu ma pulę nagród w wysokości 703,5 tys. dolarów. Jest zatem o co grać, przecierając szlaki przed pierwszym dużym, wielkoszlemowym wyzwaniem w Australii.