"Nie wyobrażam sobie powrotu na etat". "Facetka od polskiego" o swojej karierze na Instagramie

redakcja naTemat
Bohaterką nowego odcinka podcastu ""Hallo Haller" jest Kamila Kalińczak, znana jako "facetka od polskiego" i autorka audycji "#AĘ". W rozmowie z prowadzącą Dorotą Haller opowiada o feminatywach, Instagramie i o tym, dlaczego nie chce już wracać na etat.
Gościem "Hallo Haller" jest Kamila Kalińczak. Fot. naTemat
Feminatywy w języku polskim obecne były od zawsze. Świadczą o tym różnego rodzaju przykłady z prasy w okresie międzywojennym. Tam były chirurżki. (…) Naprawdę nie ma przed czym się wzbraniać, i tak, wcześniej nie było prezydentek, bo niestety była wojna, po wojnie przyszedł taki, a nie inny system i dlatego sprzątaczka nikogo nie razi, ale prezeska? – mówi na początku nowego odcinka "Hallo Haller" gościni, Kamila Kalińczak.

Jak sama przyznaje, używanie feminatywów spowoduje, że będziemy częściej dostrzegać, iż kobiety mogą być prezydentkami i prezeskami, iż mogą wszystko. Kalińczak zajmuje się na co dzień językiem i "siedzi w słowniku". Najpierw pracowała jako dziennikarka newsowa, a teraz założyła własną działalność - zajmuje się szkoleniami i prowadzeniem eventów.

Rok pracy na Instagramie przyniósł jej zdecydowanie więcej rozgłosu niż kariera na antenie. Gdy z mediów społecznościowych zaczęli przychodzić do niej klienci na szkolenia, Kalińczak zrozumiała, że to wszystko gryzie się z etatem.

– Nie wyobrażam sobie tego, że miałabym wrócić gdzieś na etat – przyznaje, zaznaczając, że przeraża ją także wizja posiadania "ekonomiczno-finansowego jestestwa" opartego o Instagram, czyli platformę, która jest bardzo awaryjna i zależna od prywatnej osoby.

– Czasem młodzież pyta mnie, jak to jest być instagramerką. Trochę się nie poczuwam, choć wiem, z czego wynika sukces mojej firmy. Z ruchu na Instagramie. Cieszę się, że to nie jest moje główne źródło utrzymania. Ostatnia dobowa awaria Instagrama pokazała, że wiele osób nie mogło opublikować deali sponsorowanych – wyjaśnia rozmówczyni.

OBEJRZYJ




Nowe odcinki rozmów z inspirującymi kobietami ukazują się w każdą środę o 20.00 na stronie głównej naTemat.pl, naszym kanale YouTube i Spotify.
Czytaj także: "Uczę się od ludzi, których zatrudniam". Anna Zielińska gościnią "Hallo Haller" [PODCAST]