Wielki skandal w Hiszpanii. Mecz przerwany po ataku kibica na jednego z piłkarzy

Sceny, które nie powinny dziać się podczas wydarzeń sportowych, miały miejsce w trakcie sobotnich derbów Sewilli. W meczu pomiędzy Betisem a Sevillą w 1/8 finału hiszpańskiego Pucharu Króla sędzia był zmuszony przerwać spotkanie. Jeden z piłkarzy został bowiem trafiony w głowę metalową rurką.
Derby Sewilli w 1/8 finału Pucharu Króla zostały przerwane po skandalicznych scenach, w której ucierpiał jeden z piłkarzy. Fot. CRISTINA QUICLER/AFP/East News
Atmosfera na trybunach podczas meczów derbowych jest niemal w każdym miejscu piłkarskiego świata - bardzo gorąca. Wyjątkiem nie jest Sewilla, gdzie od lat rozgrywane są pojedynki uważane za jedne z najbardziej niebezpiecznych w Hiszpanii - pod kątem wydarzeń na trybunach.

Betis Sewilla oraz Sevilla FC tym razem spotkały się w ramach krajowego pucharu, na etapie 1/8 finału. Pojedynek o awans do kolejnej rundy Pucharu Króla od samego początku obfitował w wiele nerwowych sytuacji. Trybuny pełne kibiców dodatkowo podgrzewały gorącą atmosferę.

W 35 minucie goście spotkania, Sevilla, objęli prowadzenie po trafieniu filigranowego Papu Gomeza. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak zbyt długo czekać. Cztery minuty później świetnym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego wyrównał Nabil Fekir. Był to ostatni akcent sobotniego meczu. Chwilę po golu metalową rurką wyrzuconą przez jednego z kibiców został trafiony w głowę piłkarz gości. Mowa o Joanie Jordanie. Sędzia spotkania po tym zdarzeniu przerwał pojedynek, zapraszając piłkarzy obu drużyn do szatni.

Ostatecznie mecz nie został wznowiony. Ma zostać powtórzony w niedzielę o g. 16:00, ale już teraz w hiszpańskich mediach trwają spekulacje, czy Sevilla celowo nie chciała, żeby pojedynek nie został rozegrany - a gospodarzy ukarano walkowerem.

Sam fakt rzucenia w stronę piłkarza czymkolwiek z trybun jest rzecz jasna karygodny. Ofiara wybryku kibica gospodarzy miała być jednak przekonywana przez trenera przyjezdnych, żeby dać argument do zakończenia meczu.

– Mam nadzieję, że Joan Jordan ma się dobrze. Inna sprawa, że wszyscy słyszeliśmy (w tym czwarty sędzia), jak jego trener zachęcał ją do "zawrotów głowy i rzucenia się na ziemię" – przyznał w mediach społecznościowych piłkarz Betisu, Victor Camarasa. Wygląda zatem na to, że w niedzielę ponownie podczas derbów Sewilli będzie bardzo gorąca atmosfera. Dodatkowo zaogniona sobotnimi wydarzeniami, zarówno z udziałem Jordana, jak i zachowaniu trenera gości, Julena Lopeteguiego.