"Jest jeszcze gorzej niż było". Młodkowski w "Allegro ma non troppo" dobitnie o Polskim Ładzie

redakcja naTemat
– W gruncie rzeczy to była próba realizacji bardzo słusznych celów – ocenił Polski Ład kolejny gość podcastu "Allegro ma non troppo". Tym razem rozmówcą Jacka Pałasińskiego jest wieloletni prowadzący weekendowych wydań "Faktów" i były dyrektor serwisów TVN, a obecnie redaktor naczelny telewizji Biznes24 Roman Młodkowski.
"Allegro ma non troppo". Roman Młodkowski gościem Jacka Pałasińskiego Fot. naTemat.pl
Jak przypomniał Jacek Pałasiński, Roman Młodkowski stawiał pierwsze kroki jako prowadzący programu "Fakty, Ludzie, Pieniądze". – Tylko ja nie wiedziałem, że tego nie da się zrobić z racji małego doświadczenia telewizyjnego. To miała być rada programowa, składająca się z szefów największych gazet ekonomicznych – wspominał dziennikarz ekonomiczny.

– Ostatecznie żadna rada się nie zebrała i zrobiliśmy z Maciejem Sojką pierwsze wydanie i tak już zostało – powiedział.

Roman Młodkowski gościem "Allegro ma non troppo"

Roman Młodkowski zrecenzował także Polski Ład. – W gruncie rzeczy to była próba realizacji bardzo słusznych celów. Zrealizowano to tak, że jest jeszcze gorzej, niż było – skomentował.

– Nie należę do tych, którzy mają zyskać na Polskim Ładzie. Liczę, że uda mi się nie zmieścić w uldze dla klasy średniej. Może rozliczę się wspólnie z małżonką, ale nie rozgryzłem jeszcze swojej osobistej sytuacji – dodał.

Jak wyjaśnił, sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości zawiera bardzo wiele pułapek, które będziemy odkrywać z czasem. – Polski Ład jest planem na najbliższą dekadę, więc nagłówki się zgadzają. Mamy dojść do 7 proc. PKB nakładów na służbę zdrowia... No fantastycznie, chociaż to w praktyce nic nie zmienia – ocenił.

Co dokładnie zakłada Polski Ład? Czy poza Warszawą wśród ludzi jest głód mieszkaniowy? Co z polskim systemem emerytalnym? Na te pytanie poznacie odpowiedź, oglądając całą rozmowę Jacka Pałasińskiego na naszych kanałach w serwisach YouTube i Spotify.
***

Jacek Pałasińskiteatrolog, dziennikarz telewizyjny i radiowy, korespondent, Członek Zarządu Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza).

Od 1977 był działaczem opozycji przedsolidarnościowej. W 1981 roku wyjechał z kraju do Włoch, gdzie mieszka do dziś. Był współzałożycielem Komitetu Solidarności we Włoszech. Był dziennikarzem Radia Zet, Rzeczpospolitej, Wprost i TVN24. Członek m.in. Stowarzyszenia Wolnego Słowa.