Koniec kultowego serialu po 12 latach. W 2022 roku obejrzymy ostatnie odcinki "The Walking Dead"

redakcja naTemat
"The Walking Dead" to serial, o którym słyszał chyba każdy. Nawet ci, którzy nie obejrzeli ani jednego odcinka wiedzą, o czym jest. Po 12 latach i 11 sezonach serial zmierza ku końcowi. Jedni mówią "w końcu", dla innych to koniec pewnej epoki.
Koniec "The Walking Dead". W 2022 roku wyemitowane zostaną ostatnie odcinki kultowego serialu materiały prasowe
Pierwsze osiem odcinków 11. sezonu "The Walking Dead" emitowanych było od sierpnia do października 2021 roku. Twórcy już wcześniej zapowiadali jednak, że sezon ten będzie ostatnim, nie dziwi zatem, że wielu niecierpliwie oczekiwało kontynuacji.

Żeby jednak podtrzymać uwagę widzów jak najdłużej, zdecydowano, że zostanie on podzielony na dwie części. I tak kilka odcinków mogliśmy oglądać w 2021 roku, a kolejne właśnie zaczęły być udostępniane – 20 lutego (w Polsce 21 lutego) pojawił się odcinek 9. Łącznie ostatni sezon będzie liczył 24. odcinki, które będą pojawiały się co tydzień w poniedziałki o 22:00 na kanale Fox Polska.
"Żywe trupy" ("The Walking Dead") to amerykański serial telewizyjny, stanowiący adaptację komiksu Roberta Kirkmana o tym samym tytule. Światowa premiera serialu odbyła się 31 października 2010 roku i szybko stała się fenomenem. Już kilka dni później, bo 8 listopada, telewizja AMC zapowiedziała kontynuację serialu. Kolejne sezony pojawiały się rok po roku.


Wszystkie sezony serialu (poza najnowszym) dostępne są na platformie Netflix i HBO Go. To jednak nie koniec, bowiem na kanale AMC fani mogą cieszyć się spin-offem i jednocześnie prequelem "The Walking Dead", czyli "Fear the Walking Dead" – do tej pory pojawiło się 7. sezonów (druga połowa odcinków od 18 kwietnia do obejrzenia na kanale AMC), a w przygotowaniu jest już sezon 8.
Czytaj także: Osoby, które wkurzył "Belfer", chyba nie widziały "The Walking Dead". Oglądanie tego serialu dawno straciło sens

O czym jest "The Walking Dead"

W serialu obserwujemy grupę ludzi, którzy starają się przeżyć w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Większość akcji rozgrywa się w obszarze metropolitalnym oraz w okolicy Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Bohaterowie szukają schronienia i uciekają z dala od hord zombie (w polskim tłumaczeniu: szwendaczy), które atakują każdą żywą istotę. Ich ugryzienie z czasem staje się śmiertelne i powoduje przemianę w zombie.

Na czele grupy stoi policjant Rick Grimes, który obudził się ze śpiączki w świecie zdominowanym przez szwendaczy. Przed katastrofą był zastępcą szeryfa. Grupa na każdym kroku staje w obliczu wyzwań świata, w jakim przyszło im żyć. Zmagać się muszą nie tylko z zombie, ale również innymi ocalałymi. Obraz przedstawia zachowania ludzkie w skrajnych przypadkach, gdy dochodzi do całkowitej dezorganizacji, a znane do tej pory struktury społeczeństwa przestają istnieć.
Czytaj także: Mózgożercy atakują. Oto 10 horrorów o zombie dla wygłodniałych mocnych wrażeń

Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut