"Antypolska, haniebna", "Nie oczekuję życzliwości". Spór Szydło i Buzka ws. rezolucji PE

Alan Wysocki
11 marca 2022, 14:52 • 1 minuta czytania
Beata Szydło zarzuciła Jerzemu Buzkowi poparcie rezolucji dot. mechanizmu "pieniądze za praworządność. "Tacy ludzie kiedyś rządzili Polską – ludzie gotowi atakować własną Ojczyznę" – zarzuciła na Twitterze. Między byłymi premierami i europosłami doszło do wymiany zdań. "Mój błąd w głosowaniu został natychmiast poprawiony" – odpowiedział polityk.
Jerzy Buzek odpowiedział Beacie Szydło. "Nie oczekuję życzliwości". Fot. Michał Dubiel / Reporter / East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google.


Beata Szydło uznała, że rezolucja Parlamentu Europejskiego, która ma powstrzymać rząd PiS przed łamaniem praworządności, jest haniebna i antypolska. "Antypolską rezolucję wsparło czterech byłych premierów z Polski: Belka, Buzek, Cimoszewicz, Miller" – napisała.

"Tacy ludzie kiedyś rządzili Polską - ludzie gotowi atakować własną Ojczyznę w chwili największego zagrożenia" – zarzuciła. Na reakcję Jerzego Buzka nie trzeba było długo czekać.

Czytaj także: Ekspert od mowy ciała o zachowaniu Ławrowa na konferecji: Jego mózg wysyła sygnał: "uspokój się"

"Doskonale Pani wie, że mój błąd w głosowaniu został natychmiast poprawiony, co dowodzą dokumenty, a więc wstrzymałem się od głosu!" – odpowiedział były premier. Jak dodał, rzetelność w informowaniu opinii publicznej jest podstawowym obowiązkiem każdego z nas.

Szydło postanowiła zmienić narrację. W kolejnym wpisie podkreśliła, ze każdy Polak w Parlamencie Europejskim powinien zagłosować przeciw mechanizmowi "pieniądze za praworządność".

Czytaj także: Wiceprezydent USA nie mogła powstrzymać śmiechu. Duda pomylił angielskie słowa? [WIDEO]

"Szanowny Panie Premierze, zawsze jestem życzliwa wobec Pana. Dlatego cieszę się, że wycofał Pan swój głos spod tej haniebnej rezolucji" – napisała.

"Uważam, że to samo powinni zrobić pozostali byli polscy premierzy obecni w PE. A tak naprawdę wszyscy Polacy w PE powinni zagłosować przeciw" – zaznaczyła była szefowa rządu PiS.

Polscy europarlamentarzyści podzielili się w kwestii wezwania Komisji Europejskiej do przyśpieszenia procesu wprowadzania mechanizmu blokującego unijne środki dla państw, których rządy łamią praworządność.

Czytaj także: "Masz futra z norek". Tak rosyjscy żołnierze chwalą się wojennymi łupami [WIDEO]

Przedstawiciele rządzącego Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciw. Politycy opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu, a przedstawiciele Lewicy poparli inicjatywę.

Czytaj także: https://natemat.pl/401281,wojna-w-ukrainie-6-postulatow-rosji