Uzbrojeni funkcjonarisze wtargnęli do klubów go-go. Nocna akcja służb w 24 lokalach
Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google.
- Służby zajęły się grupą przestępczą, która przez 6 lat prowadziła działalność w polskich klubach go-go. Jednej nocy zatrzymano 22 osoby
- Przestępcy wykorzystywali nieuwagę klientów, by dodać im środków odurzających do drinka. Następnie wyłudzali od nich pieniądze
- Doszło nie tylko do zatrzymań, ale także do przejęcia sprzętu oraz biżuterii i samochodów. Zabezpieczono rzeczy o łącznej wartości 1,2 mln zł
Wielka akcja służb w całej Polsce. Uzbrojeni funkcjonarisze wtargnęli do klubów go-go
Pół tysiąca funkcjonariuszy w całej Polsce weszło do 24 klubów go-go między innymi we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Rzeszowie. Zatrzymano 22 osoby, które wyłudzały pieniądze od klientów, którym wcześniej dorzucali środki odurzające do drinków.
Czytaj także: Nowe fakty ws. zabójstwa na Nowym Świecie. Policja publikuje dane trzeciego podejrzanego
18 spośród zatrzymanych trafiło do aresztu tymczasowego. Przeszukano łącznie 100 lokalizacji oraz centralę sieci klubów, w której trzymano zapis z monitoringu.
Szereg zatrzymań jest efektem wielomiesięcznej współpracy Centralnego Biura Antykorypcyjnego, Urzędu Celno-Skarbowego, policji oraz prokuratury. Rozbito warszawską grupę przestępczą, która okradała klientów klubów go-go na terenie całego kraju.
Czytaj także: Mata wydał nowy utwór. "Patoprohibicja" nawiązuje do zatrzymania rapera przez policję
"Klienci byli doprowadzani przez personel klubów do stanu nieprzytomności za pomocą środków psychoaktywnych. (...) Za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano następnie manipulacji na ich kontach bankowych" – przekazało CBA.
Według organów ścigania, proceder miał miejsce od 2014 do 2020 roku. W ramach wyłudzania pieniędzy właściciele klubów między innymi drastycznie zawyżali ceny za napoje i usługi.
Jednocześnie przeprowadzono przeszukania w ponad 100 lokalach, z których zarządzano klubami. Zabezpieczono osiem serwerów i cztery tysiące dysków z filmami. To jednak nie koniec.
Czytaj także: Umorzono śledztwo ws. wypadku Szydło. Prokuratura miała zbadać, czy ktoś świadomie zniszczył dowody
Służby zabezpieczyły pieniądze, trzy samochody oraz biżuterię o łącznej wartości 1,2 mln zł. Środki te pokryją przyszłe kary i grzywny, z którymi będą mierzyć się przestępcy.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące nie tylko wyłudzania pieniędzy. Część z nich będzie odpowiadać również za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, pranie pieniędzy oraz przestępstwa skarbowe.
Czytaj także: https://natemat.pl/415636,fabian-zydor-z-tarnowej-k-pyzdr-poszukiwania-w-warcie-podcast