Grupa naTemat przystąpiła do akcji "Dzień na U". Tak dbamy o zdrowie pracowników
- Grupa NaTemat przystąpiła do "Dnia na U".
- Pracownicy dostaną jeden dzień wolny, który będą mogli przeznaczyć na badania profilaktyczne.
- To nowy standard w biznesie.
- 43 proc. kobiet nigdy nie zrobiło badania piersi — alarmuje Fundacja Rak'n'Roll.
Grupa naTemat przystąpiła do akcji "Dzień na U"
Mówiąc najprościej, "Dzień na U" to jeden dzień w roku przeznaczony na badanie profilaktyczne od firmy dla pracowników. To dodatkowy dzień wolny do wykorzystania w danym roku kalendarzowym, nie przechodzi na kolejne lata, nie podlega wypłacie ekwiwalentu. Jest to typ nieobecności usprawiedliwionej płatnej.
To inicjatywa, do której grupa naTemat przystąpiła w ramach współpracy z Fundacją Rak'n'Roll. Dzień przeznaczony na profilaktykę ma być nowym standardem w biznesie, skierowanym do firm, które troszczą się o pracowników i dbają o pozytywny wizerunek pracodawcy.
- Przystąpiliśmy do "Dnia na U" ponieważ zdajemy sobie sprawę, że większość z nas żyje w pędzie i brakuje nam czasu na tak podstawowe kwestie, jak badania profilaktyczne. Chcemy dać naszym pracownikom dodatkowy czas, aby mogli w pełni zadbać o siebie i swoje zdrowie, bo to właśnie zdrowie jest najważniejsze – mówi Paulina Plenkiewicz CEO w Grupa naTemat.pl
Do akcji "Dzień na U" przystąpiła w 2019 roku firma Avon. Po uruchomieniu programu w listopadzie 2019 roku, podczas 2 miesięcy trwania akcji, z „Dnia na U” skorzystało 52 proc. pracowników Avon Cosmetics Polska. W 2020 roku było to już 53 proc. ogółu pracowników Avon Cosmetics Polska.
Po wprowadzeniu "Dnia na U” w Polsce i pozytywnym odzewie ze strony pracowników inicjatywa została rozszerzona na inne rynki i spółki Avon, w tym Global Business Services, Avon Operations Polska i Avon Distribution Polska.
Aby skorzystać z "Dnia na U" pracownik:
- Zgłasza „Dzień na U” w systemie,
- Udaje się na wizytę lekarską z załączonym zaświadczeniem,
- Przekazuje zaświadczenie do działu HR po odbytej wizycie,
- Na zaświadczeniu nie jest wymagana pieczątka lekarza. Wystarczy potwierdzenie z placówki przeprowadzającej badanie.