Wielka kontrowersja z Lewandowskim w roli głównej. Czy sędzia okradł Barcelonę?

26 października 2022, 22:14 • 1 minuta czytania
Czy Robert Lewandowski był faulowany w polu karnym Bayernu Monachium w końcówce pierwszej połowy meczu Ligi Mistrzów? Polak starł się z Matthijsem De Ligtem, sędzia Anthony Taylor podyktował "jedenastkę, ale po chwili ją anulował. Kibice na Camp Nou byli w szoku, tak samo jak nasz napastnik. Czy arbiter okradł Dumę Katalonii?
Wielka kontrowersja z Lewandowskim w roli głównej. Barcelona pozbawiona rzutu karnego Fot. Joan Monfort/Associated Press/East News

FC Barcelona bardzo słabo rozpoczęła pojedynek z Bayernem Monachium w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie dość, że już przed meczem dowiedziała się, że odpadła z rozgrywek już jesienią, to jeszcze przegrywała 0:2 po bramkach Sadio Mane oraz Erica Maxima Choupo-Motinga. Długo koledzy nie potrafili uruchomić pod bramką gości Roberta Lewandowskiego

Nasz snajper długo czekał na to, aż koledzy podadzą mu dobrze piłkę. Kryli go non stop Matthijs De Ligt oraz Dayot Upamecano, dwoili się i troili by odciąć go od piłki i długo im się udawało. Wreszcie urwał się Polak Holendrowi w 44 minucie gry, a ten ruszył za nim spóźniony i wpadł w nogi naszego napastnika. Kibice aż poderwali się z miejsc, bo pojawiła się nadzieja na powrót do gry.

Angielski sędzia Anthony Taylor pokazał na "wapno" i ukarał defensora z Holandii żółtą kartką, ale ten ostro protestował. Arbiter wsłuchał się w głos swoich asystentów, ruszył w końcu do VAR i po chwili, ku zaskoczeniu kibiców na Camp Nou, anulował jedenastkę. Jak mówił Robertowi Lewandowskiemu, rywal nie faulował, bo trafił w piłkę. Tak samo Polakowi mówił Holender, ale "Lewy" był pewny, że był faulowany.

Czy sędzia pozbawił Barcelonę jedenastki i niemal pewnego gola?

Wszak Robert Lewandowski już miał piłkę na oku i zapewne uderzałby z rzutu karnego. A w tym elemencie jest zabójczo skuteczny, co przez wiele lat udowadniał w Bayernie. Tego się już nie dowiemy, zdaniem części ekspertów faulu nie było. Inni są przekonani, że Barcelonie należał się rzut karny. Tak czy siak, Barca jedenastki nie zyskała, a sędzia po chwili odesłał obie jedenastki do szatni.