Tak oglądał mecz Andrzej Duda. Prezydent kibicował z kołem gospodyń wiejskich

Adam Nowiński
26 listopada 2022, 19:11 • 1 minuta czytania
Polscy politycy lubią komentować poczynania kadry narodowej, a jeszcze bardziej pokazywać, jak jej kibicują. Nie inaczej jest w przypadku prezydenta RP. Andrzej Duda pochwalił się, jak i gdzie wspierał zmagania naszej reprezentacji z Arabią Saudyjską.
Prezydent Andrzej Duda kibicuje Biało-Czerwonym. Fot. Twitter.com / Andrzej Duda

Reprezentacja Polski wygrała swój pierwszy mecz w finałach MŚ w Katarze, została nowym liderem grupy C i jest bardzo blisko awansu do 1/8 finału. Cenny triumf rodził się w bólach, ale nasz zespół mógł wygrać z Saudyjczykami nawet wyżej.

Ostatecznie jednak została nam radość "tylko" z dwóch goli, które zdobyli: w 39. minucie Piotr Zieliński, a w 82. minucie Robert Lewandowski.

Mecz reprezentacji Polski oglądały rzesze rodzimych kibiców nie tylko na miejscu w Katarze, ale przede wszystkim w kraju, przed telewizorami. Tak wspierał Biało-Czerwonych prezydent Andrzej Duda. Ale nie oglądał meczu w domu...

"W Masłomiący, w gminie Michałowice pod Krakowem, w siedzibie koła Gospodyń Wiejskich (Wspaniałych!) Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy Biało-Czerwonym!!!" – napisał na Twitterze prezydent i zamieścił zdjęcie, jak kibicował Polakom.

Kilka słów na temat gry Biało-Czerwonych opublikował także Donald Tusk. Lider PO celowo przejęzyczył się po skutecznej interwencji Wojciecha Szczęsnego podczas rzutu karnego dla Saudyjczyków.

"Bo w życiu trzeba mieć szczęście. Szczęsnego znaczy" – napisał Donald Tusk na Twitterze.

Sytuacja w grupie C

Reprezentacja Polski zrobiła swoje, pokonała Arabię Saudyjską i jest nowym liderem grupy C piłkarskich mistrzostw świata. Biało-Czerwoni na koniec fazy grupowej zmierzą się w środę 30 listopada z Argentyną (godzina 20:00) i nawet remis w tym meczu może dać nam awans do 1/8 finału piłkarskich MŚ.

O tym, jaki wynik będzie korzystny, przekonamy się w sobotę, bo Albicelestes muszą jeszcze stawić czoła Meksykowi. Ten pojedynek rozpocznie się w sobotę o 20:00.