To musiało się tak skończyć. Kylian Mbappe odebrał Polakom nadzieję na awans

04 grudnia 2022, 17:49 • 1 minuta czytania
Kylian Mbappe celuje w tytuł króla strzelców i mistrzostwo świata z reprezentacją Francji w Katarze. Nie bez kozery nasi defensorzy mówili przed meczem, że obawiają się starcia z gwiazdorem Paris Saint-Germain. W pierwszej połowie snajper zaliczył asystę, a kwadrans przed końcem podwyższył prowadzenie Trójkolorowych i odebrał nam nadzieję na korzystny wynik i awans do ćwierćfinału. Drugiego gola strzelił w samej końcówce meczu.
To musiało się tak skończyć. Kylian Mbappe odebrał Polakom nadzieję na awans Fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Pojedynek z mistrzami świata o awans do ćwierćfinału mundialu w Katarze rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Polacy grali uważnie, próbowali atakować, a Piotr Zieliński mógł nam dać nawet prowadzenie. Ale to mistrzowie świata ukąsili jako pierwsi, grali bardzo spokojnie i cierpliwie, a gdy nadarzyła si wreszcie dopięli swego. W 44. minucie meczu z Francją straciliśmy pierwszego gola. Tuż przed przerwą.

Kylian Mbappe złamał akcję do środka boiska i fantastycznie podał w uliczkę do Olivera Girouda. A rosły snajper zaraz oderwał się od Jakuba Kiwiora, który na chwilę zgubił krycie. Snajper AC Milanuderzył znakomicie, piłka wpadła do bramki przy słupku i nawet Wojtek Szczęsny był bez szans na skuteczną interwencję. Les Bleus zgodnie z planem prowadzili do przerwy 1:0. Biało-Czerwoni musieli zaatakować i poszukać wyrównania.

I faktycznie po przerwie nasz zespół zaatakował, szukał bramki na 1:1, a rywale kontrowali. Jedna z tych sytuacji zakończyła się trafieniem Kyliana Mbappe w 74. minucie spotkania. Rywale rozegrali szybką kontrę środkiem pola, a Ousmane Dembele zauważył niepilnowanego kolegę na lewej flance. Podał mu idealnie, a gwiazdor PSG wpadł w pole karne i mierzonym strzałem nie dał szans na interwencję Wojciechowi Szczęsnemu.

Zobacz bramkę Kyliana Mbappe w meczu z Polską w 1/8 finału piłkarskich MŚ w Katarze:

W samej końcówce meczu Francuzi zadali nam jeszcze jeden cios, a w roli głównej wystąpił oczywiście Kylian Mbappe. Dostał piłkę w polu karnym od Marcusa Thurama, by mimo asysty trzech naszych defensorów kapitalnie strzelić pod poprzeczkę. Cóż to była za bramka, Kamil Glik spóźnił się ułamki sekund, rywal dopiął swego. Kylian Mbappe ma już pięć trafień na mundialu w Katarze i jest liderem listy strzelców. A jego zespół chce medalu, a najlepiej kolejnego w kolekcji tytułu mistrzów świata.

Zobacz drugą bramkę Kyliana Mbappe w meczu z Polską w 1/8 finału piłkarskich MŚ w Katarze:

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 1986 roku zagrała w 1/8 finału piłkarskich MŚ. Naszym rywalem byli faworyci całej imprezy, Francuzi. Mistrzowie świata zagrali z Polakami w niedzielę 4 grudnia na stadionie Al Thumama w Dausze, zgodnie z przewidywaniami wygrali mecz 3:1 i zameldowali się w ćwierćfinale mundialu. Tam stawią czoła lepszemu w parze Anglia – Senegal, faworytem są piłkarze Trzech Lwów, czwarta drużyna poprzednich MŚ.