Król Messi rządzi na mundialu w Katarze. Zobacz popis genialnego Argentyńczyka przy golu

13 grudnia 2022, 21:40 • 1 minuta czytania
Fantastycznie ogląda się Argentynę w meczu z Chorwacją podczas wtorkowego półfinału MŚ. Albicelestes mają swojego lidera w wielkiej formie. Lionel Messi zdobył gola otwierającego mecz, a w drugiej części dołożył genialną asystę przy trafieniu Juliana Alvareza. Tę akcję można oglądać bez końca.
Lionel Messi oraz Julian Alvarez są bohaterami wtorkowego meczu półfinałowego pomiędzy Argentyną a Chorwacją. Fot. Xu Zijian/Xinhua News/East News

Argentyńczycy do przerwy prowadzili już 2:0 z Chorwatami. W drugiej części Albicelestes nie zamierzali jednak zwalniać, prowadząc grę również w drugich 45. minutach. Dokładnie w 69. minucie świetnie błysnął geniuszem Lionel Messi.

Kapitan Argentyńczyków wpadł w pole karne, mijając rywali jak tyczki, wykładając piłkę do Juliana Alvareza. Napastnikowi Manchesteru City pozostało tylko dopełnić formalności.

Argentyna ostatni raz w finale grała w 2014 roku. Wówczas lepsi okazali się Niemcy, wygrywając 1:0. Po raz ostatni Albicelestes zostali mistrzami świata w 1986 roku.