Ciało 15-latki leżało pod blokiem. Wśród przesłuchanych m.in. chłopak dziewczyny
Łódź-Widzew. Ciało 15-latki leżało pod blokiem. Śledczy planują sekcję zwłok i prowadzą przesłuchania
Do tragicznego zdarzenia doszło nad ranem, 16 maja. W Łodzi, a konkretnie pod blokiem w zachodniej części Widzewa, leżało ciało 15-letniej dziewczyny. Ze wstępnych ustaleń służb wynikało, że nastolatka popełniła samobójstwo, skacząc z 10. piętra.
Sprawą jednak zajęła się Prokuratura Łódź-Widzew. Warto podkreślić, że w obliczu każdego zgonu konieczne jest przeprowadzenie śledztwa, które ma w pełni wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia oraz wykluczyć lub potwierdzić udział osób trzecich.
Jak podało Radio Zet, służby zabezpieczyły ciało, a także zaplanowały sekcję zwłok, która ustali przyczynę zgonu. Przesłuchano rodziców 15-latki oraz jej chłopaka. Zabezpieczono również sprzęt w postaci telefonów i innych nośników elektronicznych.
Dziennikarze rozgłośni, powołując się na akta policji, wyjaśnili, że dziewczyna nie była pod opieką rodziców w chwili zdarzenia. Nad ranem poinformowała, że wychodzi do szkoły. Następnie miała udać się do innego bloku, gdzie targnęła się na życie.
Jak pisaliśmy w naTemat, jeszcze 30 stycznia Fundacja GrowSpace ujawniła porażające dane dotyczące samobójstw dzieci i młodzieży. Powołując się na otrzymane statystyki policyjne, wykazali, że w 2022 roku odnotowano 2031 prób samobójczych. Najmłodsze ofiary miały od 7 do 12 lat. Na 2031 prób samobójczych 150 nie udało się zapobiec.
– To dramatyczne dane. Pokazują drastyczny wzrost liczby przypadków prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Jeszcze w 2020 roku było ich niewiele ponad 800. To przyrost o 150 proc. – powiedział naTemat Dominik Kuc, który zgromadził dane.
Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze?
– Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14.00 do 22.00 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 – Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.