Marcel Moss o nowej książce "Już nikt mnie nie skrzywdzi" i (bardzo szczerze) o sobie [podcast]

redakcja naTemat.pl
17 lipca 2023, 06:09 • 1 minuta czytania
Czy wiesz o tym, że aż 41 proc. polskich dzieci doświadcza przemocy ze strony bliskich dorosłych, natomiast 57 proc. ze strony rówieśników? Masz świadomość, że co roku 400-500 Polek umiera z powodu przemocy domowej? Oto zaledwie część statystyk, które znajdziesz w "Już nikt mnie nie skrzywdzi", czyli najnowszym thrillerze Marcela Mossa. Z jednej strony będącym fabularną opowieścią o pewnej – z pozoru wzorowej i szanowanej – rodzinie. Natomiast z drugiej: bardzo mocno osadzonej w przerażających realiach, w których żyjemy. Choć nie zawsze je dostrzegamy bądź też udajemy, że ich nie widzimy...
Fot. naTemat

Czy będziesz w szoku, gdy poznasz głównego bohatera "Już nikt mnie nie skrzywdzi", czyli Maksa, zwyczajnego siedemnastolatka z Warszawy, który pewnego dnia sięga po nóż, zadając nim dziesiątki ciosów zarówno matce i ojcu, jak i młodszemu bratu? Czy z miejsca uwierzysz w jego winę i zrozumiesz przesłanki, które nim kierowały?

Dowiesz się tego, sięgając po piąty już tom bestsellerowej serii "Liceum Freuda" (wcześniej ukazały się w niej "Nie wiesz wszystkiego", "Wszyscy muszą zginąć", "Nie wiesz nic" oraz "Nie wiesz dlaczego").

Natomiast nasz podcast pozwoli ci zdecydowanie lepiej poznać autora "Już nikt mnie nie skrzywdzi", czyli osobę stojącą od lat za profilem "Zwierzenie", natomiast od roku 2019 będącą również poczytnym (na koncie ponad pół miliona sprzedanych książek!) pisarzem. 

Dodajmy: pisarzem z poczuciem misji, tworzącym literaturę, która NAPRAWDĘ, w dosłownym tego słowa znaczeniu ratuje ludzkie życie. Choć on sam nazywa ją literaturą pop...

Od tworzenia w wieku nastoletnim bloga fantasy, aż po docenionego przez rynek księgarski pana po trzydziestce. Od doświadczania hejtu oraz przemocy (zarówno domowej, jak i tej rówieśniczej), po czerpanie z życia pełnymi garściami. Od pełnego kompleksów samotnika, spędzającego całe dnie przy komputerze, po ekstrawertyka otaczającego się mnóstwem znajomych.

Jeżeli chcesz poznać rozmaite twarze Marcela Mossa i dowiedzieć się, w jaki sposób pisanie o rzeczach bazujących na osobistych traumach może być świetną formą autoterapii, ta rozmowa jest właśnie dla ciebie.

PS

W książce "Już nikt mnie nie skrzywdzi" znajdziesz również ważne numery telefonów. Ważne tak bardzo, że podajemy je i tutaj:

116 111: telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

22 484 88 04: Telefon Zaufania Młodych

22 484 88 01: Antydepresyjny Telefon Zaufania

800 121 212: Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 702 222: Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

Materiał powstał we współpracy z wydawnictwem Filia