Tak Polacy podwyższyli prowadzenie nad Wyspami Owczymi. Zobacz całą akcję

Maciej Karcz
12 października 2023, 22:33 • 1 minuta czytania
Reprezentacja Polski mierzy się z Wyspami Owczymi. Po czerwonej kartce dla gospodarzy podopiecznym Michała Probierza gra się nieco łatwiej, co zaowocowało drugim trafieniem. Po takiej akcji golem na 2:0 popisał się Adam Buksa.
Po takiej akcji Polacy strzelili drugiego gola Wyspom Owczym. Jest nagranie Fot. TVP Sport/screen

Mecz Polski z Wyspami Owczymi w eliminacjach do Euro 2024

Na mecz z Wyspami Owczymi wyszliśmy w następującym ustawieniu: Szczęsny – Cash, Peda, Kiwior, Kędziora, Frankowski, Slisz, Dziczek, Zieliński, S. Szymański, Milik. Na boisku wielkim nieobecnym jest Robert Lewandowski. Lewy zmaga się z poważną kontuzją po meczu z FC Porto. Piłkarz bowiem skręcił sobie kostkę. Na prowadzenie wyszliśmy już na początku spotkania, gdy w 4. minucie Sebastian Szymański otworzył wynik meczu, gdy niskim, plasowanym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Warto zaznaczyć, że przytomnie przed polem karnym zachował się Piotr Zieliński, który posłał bardzo dobre podanie strzelcowi gola. W 60. minucie Michał Probierz zdecydował się przeprowadzić zmiany. Boisko opuścili Sebastian Szymański, Arkadiusz Milik i Matty Cash, a w ich miejsce pojawili się Adam Buksa, Paweł Wszołek i Karol Świderski. To właśnie dzięki temu posunięciu reprezentacja Polski objęła dwubramkowe prowadzenie, bowiem kolejnego gola po raptem kilku minutach gry w taki oto sposób strzelił Buksa.