Tajemnicze zaginięcie Izabeli na autostradzie A4. Mamy nowe informacje od policji
– Wiemy, że w dniu 10 sierpnia dyżurny komendy powiatowej policji w Bolesławcu odnotował zgłoszenie o zaginięciu Izabeli Parzyszek. To jest 35-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego – powiedział w poniedziałek naTemat.pl młodszy aspirant Bartłomiej Sobczyszyn z tej komendy.
Zaginięcie Izabeli Parzyszek. Policja zabrała głos
Jak dodał, informację policji przekazał mąż kobiety. Nie mógł on bowiem nawiązać kontaktu ze swoją żoną. – Niezwłocznie zostały podjęte czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu Izabeli Parzyszek – podkreślił policjant.
Do poszukiwań kobiety zadysponowano funkcjonariuszy wydziału kryminalnego bolesławieckiej jednostki oraz przewodnika wraz z psem służbowym.
Po godz. 14 w poniedziałek służby informują, że cały trwają jej poszukiwania. Z panią Izabelą nie ma kontaktu od piątku.
– Z otrzymanych informacji wynika, że ostatni kontakt z kobietą nawiązano w dniu 9 sierpnia, kiedy zgłosiła awarię swojego pojazdu lub użytkowanego przez nią pojazdu, znajdując się na terenie autostrady A4 w powicie złotoryjskim – doprecyzował w rozmowie z nami policjant.
Tak wygląda zaginiona kobieta:
- ma 35 lat
- mieszka w Kruszynie, pow. bolesławiecki
- mierzy 173 cm wzrostu
- jest szczupłej budowy ciała
- włosy koloru blond, długości do ramion
- oczy koloru brązowego.
Fot. Policja
Policja apeluje, że każdy, kto posiada informacje dotyczące zaginionej, proszony jest o nawiązanie kontaktu z komendą powiatową policji w Bolesławcu pod numerem telefonu – 47 87 33 200/201.
Rodziny osób zaginionych mogą szukać wsparcie m.in. w Fundacji Itaka
Przypomnijmy przy tym, że Fundacja Itaka–Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych powstała w 1999 roku. Jest też jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia. Fundacja znalazła już ponad 12 tys. osób i pomaga ponad 1500 osób rocznie.
"Poszukujemy zaginionych, pomagamy ich rodzinom. Jesteśmy grupą ludzi, których łączą wspólne wartości: troska o dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka, poszanowanie praw człowieka i obywatela, poszanowanie jego prawa do samostanowienia" – czytamy na stronie fundacji.
Itaka ma też infolinię wsparcia dla rodzin osób zaginionych:
- 22 654 70 70 – z telefonów stacjonarnych w Polsce
- +48 22 654 70 70 – dla połączeń z zagranicy i połączeń z telefonu komórkowego
Linia wsparcia czynna jest całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Czytaj także: https://natemat.pl/566276,miesiac-temu-wylowiono-z-wisly-zwloki-to-zaginiona-klaudia-c