Nastolatek dźgnięty nożem w Warszawie. Szokujący wiek zatrzymanych

Klaudia Zawistowska
28 września 2024, 14:56 • 1 minuta czytania
W nocy z 27 na 28 września w Warszawie doszło do ataku na 17-letniego chłopaka. Został on dźgnięty nożem i w stanie krytycznym trafił do szpitala. Osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą, długo się nie ukryły. Są już w rękach policji.
W nocy dźgnęli 17-latka nożem w Warszawie. Policja zatrzymała 3 osoby (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Wojciech Olkusnik/East News

O całym zajściu poinformowała w mediach społecznościowych warszawska policja. W sumie w związku z tą sprawą zatrzymane zostały trzy osoby. Najmłodsza z nich ma tylko 15 lat.


Atak w Warszawie. Dźgnięty nożem 17-latek walczy o życie

Z informacji przekazanych w policyjnym komunikacie wynika, że do ataku doszło w piątek 27 września późnym wieczorem. 17-latek został zaatakowany, a następnie dźgnięty nożem w pobliżu stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Niedaleko tego miejsca znajdują się popularne schodki, gdzie spotykają się znajomi z całej Warszawy.

Sprawcy tego ataku nie zamierzali pomóc ofierze. Chłopak w stanie krytycznym trafił do szpitala. Na razie nie wiadomo niczego więcej na temat stanu jego zdrowia. W ręce policji wpadły za to osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą.

Policja zatrzymała troje nastolatków. Mają związek z atakiem w Warszawie

W sobotę 28 września chwilę po godzinie 12, policjanci z Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa, poinformowali, że w godzinach porannych zatrzymali osoby, które mogą mieć związek z atakiem na 17-latka.

W sumie podejrzane są trzy osoby. Zatrzymana została kobieta, a także dwóch mężczyzn. Wszyscy są w wieku od 15 do 19 lat. Jak dodali funkcjonariusze, śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w kierunku 156 par. 1 kk.

Pod tym przepisem znajduje się zapis o ciężkim uszczerbku na zdrowiu. "Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia, innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, wycięcia, infibulacji lub innego trwałego i istotnego okaleczenia żeńskiego narządu płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20".

Jeżeli w konsekwencji ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dojdzie do śmierci, wówczas kara może wynieść od 5 lat pozbawienia wolności do dożywocia.