Nie żyje mąż Aubrey Plazy. Ogromna tragedia gwiazdy "Białego Lotosu"
Aubrey Plaza i Jeff Baena poznali się w 2011 roku. Ich związek był bardzo długo utrzymywany w tajemnicy. Szersza publiczność dowiedziała się o nim przypadkiem w 2021 roku, kiedy to aktorka opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym nazwała go mężem. Jeff Baena był reżyserem i scenarzystą, a w swoich produkcjach chętnie angażował żonę.
Nie żyje reżyser Jeff Baena. Aubrey Plaza z "Białego Lotosu" w żałobie
O śmierci reżysera jako jeden z pierwszych poinformował magazyn "People". Z informacji, do jakich dotarli dziennikarze, wynika, że mężczyznę znaleziono w piątek 3 stycznia w jego domu w Los Angeles około godziny 10:30 czasu lokalnego. Policję o tym zdarzeniu poinformował asystent Jeffa Baeny. Reżyser miał 47 lat.
Kiedy na miejsce dotarły służby, na pomoc było już za późno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że Jeff Baena popełnił samobójstwo. W sprawie śmierci reżysera nie wydano oficjalnego oświadczenia.
Dalszy ciąg artykułu pod naszą zbiórką – pomóżcie seniorom razem z nami!
Jeff Baena miał 47 lat. Studia skończył w Nowym Jorku, ale karierę związał z Los Angeles
Jeff Baena urodził się w Miami. Na studia przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie ukończył prestiżowy wydział filmowy na Uniwersytecie Nowojorskim. W mieście nie zabawił jednak długo. Jak na reżysera z ambicjami przystało, szybko przeniósł się do Los Angeles i to właśnie w "Mieście Aniołów" zaczął tworzyć.
W 2004 roku premierę miał film "Jak być sobą". W jego gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się Mark Wahlberg, Kevin Dunn czy Jude Law. Współautorem tej produkcji był właśnie Jeff Baena. Później pojawiły się kolejne produkcje w jego reżyserii: "Drugie życie Beth" w 2014 roku, w którym wystąpiła Aubrey Plaza, czy "Goździki" z 2017 roku, w którym również pojawiła się jego żona.
Ostatnim wyreżyserowanym przez niego filmem był "Zawrót Głowy", którego premiera miała miejsce w 2022 roku. Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, w tym również zagrała Aubrey Plaza. Jak widać, para lubiła wspólnie pracować.
***
Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem? Pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
800 70 22 22 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
800 12 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (całodobowy)
116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (całodobowy)
116 123 – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych (czynny codziennie od 14:00 do 22:00)
112 – numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia