Nowe hasło PO. Platforma chce silnej gospodarki i wyższych płac

PO zaprezentowała w czwartek nowe hasło wyborcze
PO zaprezentowała w czwartek nowe hasło wyborcze Fot. Platforma Obywatelska / Twitter.com
„Silna gospodarka, wyższe płace”. Tak brzmi nowe hasło kampanii wyborczej PO. Pojawi się ono na billboardach z wizerunkiem premier Ewy Kopacz. Politycy Platformy tłumaczą, że chcą, by Polska „przeszła na wyższy poziom”. Konkurenci z PiS twierdzą jednak, że PO po raz kolejny przygotowała jedynie pusty slogan.

Przedstawiając nowe hasło, rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha zaznaczyła, że Platformie zależy na wzroście jakości zatrudnienia, w tym na wzroście wysokości wynagrodzeń.

– To jest nasz cel na przyszłe cztery lata. To jest nasz pomysł na gospodarkę, na reformę systemy pracy, który jest całościowy, kompleksowy. Pomysł, który nie rujnuje państwa – podkreśliła Mucha.

Wspierający ją poseł Marcin Kierwiński, szef sztabu PO, dodał od razu, że w ciągu ostatnich ośmiu lat Platforma „modernizowała państwo”. Teraz, po wykonaniu pracy modernizacyjnej, nadszedł czas na zmiany, które będą odczuwane przez wszystkich pracujących Polaków.

– Polska się rozwija. Chcemy, żeby Polacy poczuli, że są tego częścią, żeby poczuli to w swoich kieszeniach – mówił Kierwiński.
Do nowego hasła PO odniosła się od razu wiceprezes PiS Beata Szydło, która przemawiała w czwartek na symbolicznej zielonej wyspie, która ma upamiętniać niespełnione obietnice rządów PO-PSL. Według niej nowe hasło to kolejna obietnica bez pokrycia.

– Silna gospodarka, wyższe płace dla Polaków. Ta obietnica jest tyle warta, co poprzednie. Jej miejsce jest tutaj, na tej wyspie – powiedziała kandydatka na urząd premiera.
Szydło zaznaczyła jednocześnie, że nie zamierza obiecywać wyborcom ani zielonej wyspy, ani drugiej Irlandii. – Ale deklaruję, że będę ciężko pracować, żeby państwo działało sprawnie, żeby obywatele byli słuchani, żeby Polacy więcej zarabiali, żebyśmy wszyscy mogli żyć godnie – oznajmiła wiceprezes PiS. – Praca, a nie obietnice – dodała.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.