Zakaz handlu w niedziele i święta? Sklep monopolowy w Ełku, należący do żony posła PiS, pracuje nawet w Wielkanoc

W niedzielę, pierwszy dzień świąt wielkanocnych w Ełku był otwarty sklep monopolowy należący do  żony posła PiS Wojciecha Kossakowskiego.
W niedzielę, pierwszy dzień świąt wielkanocnych w Ełku był otwarty sklep monopolowy należący do  żony posła PiS Wojciecha Kossakowskiego. Bartek Skrajnowski
Politycy Prawa i Sprawiedliwości wiele w ostatnich miesiącach mówili na temat konieczności wprowadzenia zakazu handlu w niedziele i święta. A mimo to wczoraj w Ełku, właśnie w niedzielę i to w święto pracował sklep monopolowy należący do żony Wojciecha Kossakowskiego, który jest... jednym z posłów PiS.

O sprawie poinformował naTemat jeden z czytelników. – Sklep był otwarty od godziny 10 lub 11 do wieczora – twierdzi Bartek Skrajnowski. Podkreśla, że przechodził koło sklepu wieczorem, około godziny 19 i wciąż było otwarte. Na dowód zrobił zdjęcie, na którym widać klientów przed sklepem i otwarte drzwi do środka.

Według czytelnika w sklepie zatrudnione są trzy sprzedawczynie, ale wczoraj pracowała raczej tylko jedna z nich. Sklep formalnie należy do żony posła Prawa i Sprawiedliwości, Luizy. Sam Wojciech Kossakowski w rozmowie z naTemat podkreślił, że jako poseł nie może prowadzić działalności gospodarczej i nie odpowiada za to, co ze sklepem robi jego małżonka. Jej samej nie chciał jednak przekazać słuchawki telefonu, zasłaniając się świąteczną atmosferą.

Sklep "Promil" przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Ełku działa od kilku lat. Mieści się na parterze budynku stojącego około 120 metrów od ełckiej katedry, gdzie w niedziele odbywają się uroczyste nabożeństwa.
Trwa ładowanie komentarzy...