Beata Kempa przekonuje, że Polska liczy się na świecie. I ma na to koronny dowód, który raczej nikogo nie przekona

Beata Kempa
Beata Kempa Fot. Screen z TVP 1
Szefowa kancelarii premier Beaty Szydło w porannej rozmowie w TVP stwierdziła, że "Polska liczy się w Europie i na świecie". A na dowód swoich słów podała m.in. przykład ministra środowiska Jana Szyszki.

Na pierwszy ogień Danuta Holecka zapytała Beatę Kempę o uchodźców. Ta podkreśliła, że polski rząd na pomoc uchodźcom przeznaczył 119 mln zł. Zaznaczyła także, że do naszego kraju przyjeżdżają m.in. Ukraińcy. Zarówno – jak dodała – są to uchodźcy ekonomiczni, jak i ci z Donbasu. – Mamy tu osoby, które przeżyły traumę wojny – powiedziała Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w programie "Kwadrans polityczny" w TVP 1.

Najciekawsze było jednak całe pasmo sukcesów, jakie zdaniem Beaty Kempy, Polska w ostatnim czasie odnosi. I tu padły konkretne nazwiska: ministra Witolda Bańki i ministra Jana Szyszki. Ten drugi – zdaniem Kempy – odniósł ogromny sukces. – Wczoraj Rada ONZ powołała go (Jana Szyszkę – red.) na prezydenta Światowego Szczytu Klimatycznego, który w przyszłym roku odbędzie się w Polsce. Naprawdę liczymy się w Europie, na świecie – podkreśliła Kempa.
Beata Kempa

Ale i też sukces. Sukces pana ministra Bańki, najmłodszego ministra w naszym rządu, który wywalczył. i w przyszłym roku Światowy Kongres Antydopingowy będzie w Katowicach.

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dodała także, że wcale nie jesteśmy "wyizolowani". – W zderzeniu z tym, co mówi PO, jej mentorzy, liderzy, że jeżeli nie będziemy robić czegoś, co nakazuje UE, to będziemy wyizolowani. Nieprawda, proszę zobaczyć, odwiedzają nas, chcą z nami rozmawiać. Chociażby dzisiejsza wizyta Steinmeiera. Chociażby ostatnia wizyta w Chinach – wyliczała Beata Kempa.
Trwa ładowanie komentarzy...