"Sensacyjne" nagranie, który wytropiła TVP. Ma kompromitować sędziów w Polsce

"Sensacyjny" film opublikował portal Niezależna, a w ślad za nim TVP Info. Ma być dowodem na brak niezależności sędziów w Polsce.
"Sensacyjny" film opublikował portal Niezależna, a w ślad za nim TVP Info. Ma być dowodem na brak niezależności sędziów w Polsce. YouTube/Cenzura to Bzdura
Na filmie, który opublikował dziś portal TVP, widać czołowych polityków PO i sędziów. Nagranie, pochodzące z lipca, ma być dowodem tajnej narady i braku niezależności sądownictwa w Polsce. Tymczasem prawda wygląda "nieco" inaczej.

"Maski opadły. Już wiemy, jakiej 'niezależności' sądów broni opozycja", wybija portal Niezalezna.pl do tytułu artykułu sensacyjnie brzmiące słowa posła Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Budy . O co chodzi? O opublikowany na portalu krótki film, na którym widać między innymi byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, rzecznika KRS Waldemara Żurka czy pierwszą prezes SN Małgorzatę Gersdorf.Z polityków PO na filmie widać Grzegorza Schetynę, Borysa Budkę czy Małgorzatę Kidawę-Błońską. Miała to być rzekomo tajna narada polityków Platformy Obywatelskiej z sędziami w "Czytelniku", gdzie zwykle spotykają się politycy PO, która świadczy o tym, "jakiej niezależności sądów broni opozycja". W tle słychać, zapewne ironiczne, słowa starszego mężczyzny, który mówi "o tu widać... idą niezależne sądy!".
Demaskatorski ton Niezależnej podchwyciła TVP, która także pokazuje film. "To był gorący lipiec" - komentuje portal TVP Info, donosząc o wspólnej naradzie sędziów i polityków Platformy.
PO odniosła się do sensacyjnie brzmiącego artykułu na Twitterze, nazywając go fake newsem. Rzekomo "tajna narada" 17 lipca była wysłuchaniem publicznym w Sejmie z udziałem sędziów, które było jawne i otwarte dla wszystkich. Jak informuje PO, do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy marszałek Kuchciński w ramach "pakietu demokratycznego wpuści uczestników do Sejmu".
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...